A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  20
  • Origin:
  • Prishtinë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 51
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Xuxi is a popular singer of Pop & Jazz music. Një njeri me plot energji, dinamik, me një zë tepër të veçantë që përçon emocione tek adhuruesit, është ky Naim Bunjaku i njohur në estradën muzikore si Xuxi. Xuxi futet në atë plejadë të këngëtarëve që kanë çfarë të ofrojnë dhe dinë si të ta japin atë. Ai veçohet me origjinalitetin e vet si nga vokali ashtu edhe nga stili i të kënduarit të muzikës. Hapat e parë në botën e muzikës Xuxi i bëri qysh në fëmijëri. Talentin e tij e zbulon Bujar Hundoz...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

BB Poqi

Leka

Morris

Riza Selimi

Fatmir Miroci

Shkumbin Kryeziu

Afrim Muçiqi

Agim Gerguri

Xheki

Ismet Bexheti


Tags: Xuxi, Naim Bunjaku

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019