Më mbaj mend (për 1 muaj)

XXL Band

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: XXL Band është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. XXL eshte pop-rock grup i formuar ne Gostivar. Vokalistja e grupit eshte Elita Ziberi, vajza e vokalistit te grupit te njohur Elita 5, Arif Ziberit. Antaret e tjere te grupit jane: Leutrim Aliji (Synth), Faton Stafai (Gitare), Labinot Aliji (Bateri) dhe Arsim Stafai (Bas gitare). Në Prill 2005, XXL Band marrin pjesë në Top Fest 2 me këngën "Zjarri Qe Ti Ndez", në bashkëpunim me Elvana Gjata. Në Maj 2010, XXL Band marrin pjesë në Top Fest 7 ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Anëtar i grupit

Elita Ziberi

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Xxl, Xxl Band , Elita Ziberi

Komente 0