Yetmir Hella
Yetmir Hella

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Ferizaj Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • Francë Francë
  • Mosha:
  • 29 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 8 Janar 1993
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♑ Bricjapi

Biografia

BIOGRAFIA: Yetmir Hella është një këngëtar. Yetmir Sejdiu (Yetmir Hella) jeton n`Francë për momentit, por eshte reper i Ferizajit! Me rap mirrët prej qe u dal n`Francë dhe kengen e pare e ka bere ne vitin 2003 ne gjuhën franceze. Ai kreu shkollën fillore në Ferizaj. Në moshën 10 vjeçare emigroi në Francë me familjen e tij për të siguruar një jete më të mirë. Githçka nisi aty dhe Yetmiri filloi te hidhte hapat e parë ne Rap në rrugët e Francës me miqtë e tij. Këngët e para u regjistruar në ...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 3