Më mbaj mend (për 1 muaj)

Yjet E Panjohur - Rreze Dielli (Feat. Kripëmjaltëzat)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  103Ma jep nje rreze dielli qe un ta kthej ne shprese
diten te me ngrohe e i vetem te mos mbes
afroje pakez doren perkedheli floket e mi
jam dhe une femije kam nevoje per dashuri ashtu si ti

dashurine nuk e kam njohur
dashuri tek njerëzit e kerkoj
kerkoj nje dore qe ta shtrengoj
nje dore qe t'i besoj

une meshiren nuk e dua
dhe nga njerëzit
jo nuk e kerkoj
kerkoj nje drite te me ndihmoj
dhe rrugen time ta ndricoje

Ref.
Ma jep nje rreze dielli qe un ta kthej ne shprese
diten te me ngrohe e i vetem te mos mbes
afroje pakez doren perkedheli floket e mi
jam dhe une femije kam nevoje per dashuri ashtu si ti

Shpesh here shikoj njerez te genjyer nga kjo jete
te dhene pas qejfit dhe parave,
te etur per pushtet...
Ata s'e dine se ka femije qe nuk kane njohur dashuri
qe jane rritur krejt te vetem, pa patur asnjeri.

Ata s'e dine se ne te gjithe mund te bejme diçka per ta
per t'u dhene ketyre femijeve ate qe jeta s'ua dha
dhe per t'i pare ata te lumtur tek luajne te gezuar
mjafton veç nje buzeqeshje dhe pak dashuri per t'u dhuruar.

Mirsevjen ne boten time ku ka dhimbje ka dhe dhembshuri
ka endrra shume dhe ka shume shume jete
ka njerez te vertete!!

Eja hape zemren time
kam nje bote qe dua te tregoj
dua si ti te enderroj
si zog ne qiell te flururoj..

Ref.
Ma jep nje rreze dielli qe un ta kthej ne shprese
diten te me ngrohe e i vetem te mos mbes
afroje pakez doren perkedheli floket e mi
jam dhe une femije kam nevoje per dashuri ashtu si ti


Ky tekst u dërgua nga Ona Dr

Yjet E Panjohur - Rreze Dielli
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rreze Dielli".
3. Video është e këngës "Rreze Dielli", por nuk këndohet nga Yjet E Panjohur.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Yjet E Panjohur:


Komente 3