Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ylber Aliu - Amaneti Gurbetqarit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Amaneti Gurbetqarit".
3. Video është e këngës "Amaneti Gurbetqarit", por nuk këndohet nga Ylber Aliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Ylber Aliu - Amaneti Gurbetqarit Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

23/03/2019

2019-03-23T06:33:22+01:00Thell, thell nga zemra po fshaj
Edhe syt mjan mbush me vaj
Eshte e kot tash nese qaj
Jo askush nuk me ka faj
Pseee, pse lash vendin ku kam le
Humba gjuhe e humba Fe
Mamir te isha i pa streh
Se ne kete dhe

(×2)
Kaluan shum vite si dy tri dit
Me shkoj ymri sa qel e mshel syt
Me u kthu nkosov majsha ymyt
Qe ktu mxen pleqnia se kam prit

Ndal, ndal mendohu shka fitum
Dit e nat pa ndal punum
Pasuri shum grumbullum
Jet luksoze jetum
Por por familjen e shkatrrum
Edhe fmit na devijun
Me te huaj u martun u tjetersun

(×2)
Kaluan shum vite si dy tri dit
Me shkoj ymri sa qel e mshel syt
Me u kthu nkosov majsha ymyt
Qe ktu mxen pleqnia se kam prit

Amanet po u la o fmit e mij
Sdu te vdes ne ket dhe te zi
Ne vendlindje trupin me ma kthy
Mem varroz daj e kusheri

Amanet po u la o fmit e mij
Sdu te vdes ne ket dhe te zi
Ne vendlindje trupin me ma kthy (2x)
Mem varroz atje te tparet e mij


Më Shumë Këngë Nga Ylber Aliu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë