Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylber Aliu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13
  • Vendlindja:
  •  
  • Mosha:
  • 32 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Ylber Aliu është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe tallava. Ai është një këngëtar nga Maqedonia. Luajti për herë të parë në piano më pas filloi të kënduarit, hapat e parë që ai mori nga babai i tij. Edhe kështu ai filloi t'i mësojë në shkollën e muzikës e mesme në Shkup "DMBUC" Ilija Nikollovski-Luj ". Në Qershor 2011, Ylber Aliu & Shqipe Krivenjeva marrin pjesë në Çelësi Muzikor 5 me këngën "Nuk E Meriton". Më datë 14 Korrik 2012, Ylber Aliu publikon videoklipin "Une Me Ty Jetoj", në bashkëpunim me...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë KomentPer Shoqni (2013)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

6

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Argeton Dervishi

Erkan Musliu

Ardian Limanmera

Drilon Berisha

Labinot Beqiri

Butrint Rashiti

Besnik Salihu

Leotrim Gashi

Besnik Gjakova

Miki

Tags: Ylber Aliu


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet