Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylli Behluli - Pa Mëshirë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Si jetim në rrug kam mbet
M'ke lëndu e më ke tret,
Pikon loti nuk pushon
Fajin unë prap e kam

Si lypsar mbeta vet
Dashurin se kam gjet.
Me tradhti m'ke shkatrru
Këto sy m'i ke vërbu,

Reff:
Hiq Pa mëshirë
Më ke largu.
E theve zemrën
Hiq pa mendu.

Hiq pa mëshirë
Ti më ke largu.
Ma theve zemrën
Oh pa mendu!

Strof:
Qaj me shpirt e qaj me zë
Ëndrrën time ma ke vra
A aspak s'të erdh gjynah
Që më le me lot tuj qa

Si lypsar mbeta vet
Dashurin se kam gjet.
Me tradhti m'ke shkatrru
Këto sy m'i ke vërbu,

Reff:
Hiq Pa mëshirë
Më ke largu.
E theve zemrën
Hiq pa mendu.

Hiq pa mëshirë
Ti më ke largu.
Ma theve zemrën
Oh pa mendu


Ky tekst u dërgua nga Artin ShalaYlli Behluli
Publikimi: 02/11/2019
Muzika: Egzon Bajraliu
Orkestrimi: Egzon Bajraliu


Ylli Behluli - Pa Mëshirë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pa Mëshirë".
3. Video është e këngës "Pa Mëshirë", por nuk këndohet nga Ylli Behluli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ylli Behluli:


Komente 0