A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Yllka Kuqi

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  146
  • Origin:
  • Gjakovë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 36
  • Zodiac sign:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Yllka Kuqi is a very famous singer and songwriter of Pop & Citizens' Traditional music. Yllka Kuqi apo "Giorgia" kosovare është ndër këngëtaret e rralla që ka bërë bum që në paraqitjen e parë në skenë, me potencialin e madh dhe ngjyrën karakteristike të zërit, me një shtrirje të gjërë të vokalit. Për të muzika është një nocion shumë i gjerë që nuk mund ta përmbledh me një fjalë e as me një fjali të vetme. Në çdo kohë, në çdo çast dhe në çdo gjendje ajo ka dëshirë të shoqërohet nga muzika dhe të këndoj ngase këndimi i vie mu nga thel...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Vali Kuqi

(Her brother)

Zeqe Kuqi

(Her father)

Instagram

Account

SnapChat

Account

Add Official

Social Accounts

Live 2017 (2017)

Vendit Tim (Unplugged) (2014)

Dhe Të Dua (2013)


» Add A Song »

Je Dashnia
A Ke Zemër
I Mallkuar
Të Kujtoj
Fale
I Kena Fol
Jeton Ne Mua
A Thu
E Jotja S'jam
Realitet

As Songwriter

Loading... Please wait
See More

Related Artists:

Adelina Emini

Aferdita Demaku

Edona Llalloshi

Nora Istrefi

Rona Nishliu

Leonora Jakupi

Zanfina

Genta Ismajli

Arta Bajrami

Afërdita Dreshaj


Tags: Yllka Kuqi

Yllka Kuqi in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019