Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio

Yllka Kuqi - O Zambaku I Prizrenit  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

14/04/2014

2014-04-14T00:46:31

Këngë e albumit:

"Vendit Tim (Unplugged)"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "O Zambaku I Prizrenit" kënduar nga Yllka Kuqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Yllka Kuqi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Liliana Çavolli. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

O zambaku i prizrenit
o zambaku i bardhe

o zambaku i prizrenit
o zambaku i bardhe

aman aman
qe lulezon prizrenin
aroma yte ma mbush o zemren plot me gezim

lalalalalala

n'aksham t'bukur te prizrenit
n'vese t'agimin ç'po shndrrit
porsi lulja e argjendit
shkon gjithnje tu u hijeshu

aman aman
qe lulezon prizerenin
aroma yte ma mbush o zemren plot me gezim

lalalalalaalaMë Shumë Këngë Nga Yllka Kuqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet