Më mbaj mend (për 1 muaj)

Yllnor Kurti - Ky Marak  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

20/08/2011

2011-08-20T09:04:23+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ky Marak" kënduar nga Yllnor Kurti.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Yllnor Kurti i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Albana Bilalli & Offchestra - Ky Marak

ref:
ky marak maraku i shkret
qysh s'ma le zemren e qet
dashurin qe kam per ty
nuk e ndrroj per kta dy sy x2

Offchestra - Ky Marak

Kur kalon rruges me naze si lule zambak
Ndalu pak e hidhma syrin se kam zan marak
Kur kalon ti rruges sime e me buzeqesh
Mi fal jetes kaq gezime je dashnia vet...

Ky marak maraku i shkret
Nuk me len zemren e qete
Dashurine qe kam per ty
Nuk e ndrroj per kta dy sy...

Une e di cka ke ne zemer ma thon ata sy
Lule je lule ke emrin lumi une per ty
Kur kalon ti rruges sime e me pershendet
Mi fal jetes kaq gezime je dashnia vet...

Ky marak maraku i shkret
Nuk me len zemren e qete
Dashurine qe kam per ty
Nuk e ndrroj per kta dy sy...

Vera Laci - Ky Marak

Sa e idhet qenka jeta
Nji dit hajrin nuk e pash
Sa pa fat kam qen e shkreta
Krejt çka pata ty t'i dhash

Krejt çka pata ty t'i dhash

Sa pa fat kam qen e shkreta
Krejt çka pata ty t'i dhash

Krejt çka pata ty t'i dhash

Aaa aaa

Ref...x2
O marak i shkret marak
Ti ma dogje zemren flak
Shpirtin ma trazove prap
S'po me len as dit as nat

Kot me kot me shkoj rinia
Un e di si kam duru
Ti e gjetsh nga Perendia
Nuk kam shpirt me te mallku

Nuk kam shpirt me te mallku

Ti e gjetsh nga Perendia
Nuk kam shpirt me te mallku

Nuk kam shpirt me te mallku

Aaa aaa

Ref...x2
O marak i shkret marak
Ti ma dogje zemren flak
Shpirtin ma trazove prap
S'po me len as dit as nat

...

Ref...x2
O marak i shkret marak
Ti ma dogje zemren flak
Shpirtin ma trazove prap
S'po me len as dit as nat

Më shumë këngë me këtë titull:




Më Shumë Këngë Nga Yllnor Kurti:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet