Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Ylmize Tafallari

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  39
  • Vendlindja:
  • Struzhnje (Prizren) 
BIOGRAFIA: Ylmize Tafallari është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore dasmash. Ylmize Tafallari interpreton kengen e mirefillte shqipe me shume krenari, gje e cila e ben degjuesin ta adhuroje ate. Ajo kendon qe prej viteve te '80 bashkarisht me motren e saj Qershoren dhe me Rifadije Mujen. Ka edituar disa albume personale, me Qershoren e me Rifadijen. Gje qe te ben pershtypje te kjo kengetare eshte se ajo shume shpeshe ne skene e vesh kostumin tradicional shqiptar edhe ne ditet e sodit. Më datë 14 Gusht 2010, Ylmize Tafa...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Motra e

Qershore Tafallarit

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtareNjë Fjalë Për Dy Zemra (2015)

Live (2013)

O Prizren, Prizreni Jone (2013)

Moj Cuce Tetovare

Vajza E Shkrete


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Adelina Pireva

Dafina Morina

Rifadije Graiqevci

Dafina Kastrati (Gjakove)

Shqiponja Muhaxheri

Lumturije Berisha

Liridona Qarri

Kumrije Biba

Lule Bajra

Luljeta Shala

Tags: Ylmize Tafallari, Elmaze Tafallari


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet