Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ylmize Tafallari - Potpuri 2009

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Potpuri 2009".
3. Video është e këngës "Potpuri 2009", por nuk këndohet nga Ylmize Tafallari.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ylmize Tafallari - Potpuri 2009  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

06/03/2009

2009-03-06T20:32:21+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Potpuri 2009" kënduar nga Ylmize Tafallari.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Ylmize Tafallari i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Viola & Smail Puraj. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Smajli:
Jam merzit e musht me halle o nuk kam lot ma as te qaj dhimbjet vuajtje sun durova n'dhe te huaj azil kur shkova

Viola:
O kthehu prap o vllau i motres o se pot pret dheu n'voter

A kom shpres ej dit me ardh ne tok time ni her
mu q'mall nga vendlindja miq kur tvini ni grusht dhe n'mergim t'ma bini n'mergin tma bini

Viola:
Qka ka zogu qe po qan ka lan shpi ka lan vatan eeee ka lan motra e vllazni e ka ardhen gurbetli ee.. x2

Dil ne der nan e mjer e kqyr rrugen dimer ver ee.. e kqyr rrugen nan e ngraht diten e nat len deren hap ee..x2

SMAJLI:
Jena nda per krejt dynja nuk ka vend ku shqiptar nuk ka larg vendilndejs po jetojm po kosoven se harrojm x2

a N´zvicerr a N´gjermani suedi a N´austri krejtve vera na bashkon ne kosov te nana jon x2

Viola:
Kuq e zi jan ngjyrat tona n`mes flamurit është shqiponja kryet lart e shum krenar i thojm botes jem shqiptar x2

Amerik australi norvegji e itali krejtve vera na bashkon ne kosov te nana jon x2

Smajli:
Ne rini jam dal N´gyrbet e lash vetem nanen teme

Aman aman gjermoni e shkreta gjermoni me mashtrove ne rini qka pom vyn kjo pasnunix2

Pom shkon jeta ne gurbet e kur kthena nuk di as vet pom shkon jeta ne gurbet gjith po tutna se ktu dot vdes

Aman aman gjermoni e shkreta gjermoni me mashtrove ne rini qka pom vyn kjo pasnunix2

Smail: O gurbet gurbet i zi

Viola: Jeten ma ke nxi o gurbet gurbeti i zi

Smail: Ti me le nvetmi

o gurbet gurbet i zi jeten ma ke nxi

Smail:o gurbet gurbet i zi tii ti me le nvetmi

Si qdo vjet edhe sivjet siq e kem adet shkojm te ETC-ja dhe e kallim krejt

Smajli
Si qdo vjet edhe sivjet sju kemi harru sbashku me Violen ju kem disponu

VIOLA:
So qdo vjet edhe sivjet sju kemi harru sbashku me smajl puraj ju kem disponu

Si qdo vjet edhe sivje siq e kem adet oh te EUROLINDI hajde do ta kallim krejtMë Shumë Këngë Nga Ylmize Tafallari:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet