Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ylmize Tafallari - Bien Tri Dahire
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bien Tri Dahire".
3. Video është e këngës "Bien Tri Dahire", por nuk këndohet nga Ylmize Tafallari.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ylmize Tafallari - Bien Tri Dahire  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"O Prizren, Prizreni Jone"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2013

2013-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Bien Tri Dahire" kënduar nga Ylmize Tafallari.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Ylmize Tafallari i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Xeni (Shkelzen Jetishi) - Bien Tri Dahire

Bien tri dahire moj nanoo te triat njisoooooj
a e din moj nana ime se un nuse shkoj
a e din moj nana ime se un nuse shkoj

Edhe ti me shkofsh o moj biee te qofsht rruga maaaar
Tu erzit gjergjefi moj bie tuj mi ba qorap
tu merzit gjergjefi moj bie tuj mi ba qorap

Edhe si gjith shoqe moj nane nuse do te shkooooj
teri sa te jem gjall oo moj nane fjalet sti harrooj
teri sa te jem gjall oo moj nano fjalet sti harrooj

Hamez Llapqeva & Sami Gashi - Bien Tri Dahire

Po bin tri daire moj nano te triat njesooj
a e din moj nana ime se une neser shkoj
a edin moj nana ime se une neser shkoj

edhe ne qofse shkon bija ime te qoft rruge e mbaaar
tuj qendis gjergjerfin moj nano tuj maru qorap
tuj gjendis gjergjefin moj nano tuj maru qorap

Gili - Bien Tri Dahire

bien tri dahire moj nano
te triat nje soj nje soj
a se din moj nana ime
se un nuse shkoj
edhe ti ne shkofsh moj nano
te qoft udha e mbar
tuj qendis gjergjefin moj bij
tuj mi thur qorapt
tuj qendis gjergjefin moj bijo
tuj mi thur qorapt
Më Shumë Këngë Nga Ylmize Tafallari:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë