Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylmize Tafallari - O Nizam  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

03/02/2019

2019-02-03T14:30:58+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "O Nizam" kënduar nga Ylmize Tafallari.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Ylmize Tafallari i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Remzie Osmani. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

O nizam o nizam o te rie bre
a u ka marre mali o per shpi e
a u ka marre o malli o per shpie e
malli me ka marre zemra mesht ligshtue bre
kush ka lane nane e bre kush ka lane gru e
kush ka lane nane e bre kush ka lane gru e

o kush ka lane grue e kush ka lane nane e bre
sna lane lotet o buke o me ngrane
sna lane lotet nano buke o me ngrane

o nizam o nizam o te ngrat e
bahemi bashk e ta shkrujm o kaj kart e
bahemi bashk e ta shkrujm o kaj kart e

o bahemi bashk e ta shkrujm o kaj kart e
t'ja u cojme nanave nat vilajt e
t'ja u cojme nanave nat vilajt e

o tja u cojme nanave ne vijalete e bre
djemt i ke gjalle oj nane jo nuk kane vdek eMë Shumë Këngë Nga Ylmize Tafallari:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet