Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Yohanna

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  40
 • Emri i Vërtetë:
 • Jóhanna Guðrún Jónsdóttir
 • Vendlindja:
 • Kopenhagen 
 • Mosha:
 • 29 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Yohanna është një këngëtare e huaj e njohur. Jóhanna Guðrún Jónsdóttir, e njohur jashtë Islandës si Yohanna, është një këngëtare islandeze e cila u zgjodh për të përfaqësuar kombin e saj në Festivalin e Këngës Eurovision 2009 në Moskë, Rusi, me këngën "A është e vërtetë?", Duke fituar vendin e dytë. Yohanna u ngrit në Hafnarfjörður, Islandë, dhe filloi të performonte në skenë në moshën nëntë vjeçare, pasi mori pjesë në klasa të këndimit. Albumi i saj i parë, i titulluar Jóhanna Guðrún 9 u l...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Finaliste në

Eurovision

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Safura Alizadeh

Cher Lloyd

Ana Isabelle

Brenda Asnicar

Eleftheria Eleftheriou

Coral Segovia

Teodora

Esra Kahraman

Ebru Destan

Vicky Chase


Tags: Yohanna

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet