Më mbaj mend (për 1 muaj)

Young J - Smirushat (Feat. Mali G Grand Thugz)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Verse 1: [Young J]

Une e boj rrepin sepse osht jeta ime
ju pidha merrni msim filloni mbani shenime
i bona 10 vjet qe boj muzike n'ket pidh none
e po m'qihet maja karit kur po bojn si pidha some
harron kush ishe dje ke qen vec nje cop zari
qe per nje bashkepunim me thoje: Jon ta hongsha karin
smirushat admirusat e nijn veten George Bush-a
s'dijn me bo hite se kane ngel lepurusha
bojn rolin e kopilit thojn ne rrep un jom i pari
a don me shku lart hajde hyp te maja karit
rrepin e kom zemer dhe jom me i verteti
e gjithe kto rreperuca per mu jane fruta deti
e di ju bohet qejfi se menoni se une ngeca
ky djali o gjigand nuk merret me kastraveca
qe shesin edhe bythen me i bo ca videoklipe
munohen me bo rima s'dijn me fol as gjuhen shqipe

Ref: [Young J]

Une akoma nuk arrij ta kuptoj
pse po bojn si kurva me pervoj
jo nuk mundem ta duroj ket loj [looje]
vec per fame po qihen n'goj t'ju rroje
Une akoma se kuptoj

Verse 2: [Mali-G]

Mali keshtu e ashtu Mali vdiq Mali s'bon
po ca karin po thon kur akoma jom n'kom
po i njejti n'mikrofon ti vazhdon e me klikon
smirushat do flasin s'kane ca pune tjeter t'bojn
a t'thash? problemi jot do zgjidhet kur te jesh ne avantazh
pasi duhet te punosh fort se je hala ne stazh
avash-avash man bohen punet e mira
une e di qe grupi jot eshte ne momente te veshtira
duhet te me kuptosh qarte se rrepi o si pune futbolli
po nuk dite me bo skemen loja te del jashte kontrollit
dhe kur del jashte kontrollit te zevendesojn nga formacioni
fillon te merzitet vetja deri ke depresioni
Ndaj ktheni mbrapsht ca that se Thugzat erdhen prap
per me te mirin ne rap cunat e thjesht me lart
kudo ne rruge what up gjithmone jemi konstant
smirusha hapni veshet askush ska shans me na kap

Ref 2x: [Young J]

Une akoma nuk arrij ta kuptoj
pse po bojn si kurva me pervoj
jo nuk mundem ta duroj ket loj [looje]
vec per fame po qihen n'goj t'ju rroje
Une akoma se kuptoj


Ky tekst u dërgua nga  jonitekst

Young J - Smirushat
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Smirushat".
3. Video është e këngës "Smirushat", por nuk këndohet nga Young J.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Joniad Banushi:


Komente 0