Më mbaj mend (për 1 muaj)

Young Zerka
  • Emri i Vërtetë:
  • Donald Najtellari
  • Vendlindja:
  •  
  • Ditëlindja:
  • 1 Maj
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♉ Demi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  306
Këndon kryesisht: reggae

Young Zerka është këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur. Donald Najtellari, ndryshe i njohur si Young Zerka, eshte nje artist shqiptar i lindur ne Korce. I rritur ne nje familje me kushte te mira jetesore, Young Zerka filloi te merret me muzik qe nga femjieria. Karriera e tji fillon ne vitin 2007 me kengen Sexy, qe nuk pati shume vemendje.

Në Maj 2008, Young Zerka merr pjesë në Top Fest 5 me këngën "Sfera".

Më datë 31 Gusht 2008, Young Zerka publikon videoklipin "Sexy", në bashkëpunim me San Petro.

Në Maj 2009, Young Zerka merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Shpirt I Plakur".

Në Prill 2013, Kastro Zizo merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 12 me këngën "Pa Lule", në bashkëpunim me Young Zerka.

Më datë 26 Prill 2014, Dhurata Dora publikon videoklipin "Roll", në bashkëpunim me Young Zerka. Muzika e këngës u punua nga Alandy, teksti u shkrua nga Dhurata Dora, Young Zerka. Videoklipi u prodhua nga Max Production. Me këtë këngë, Dhurata Dora u paraqit në këto festivale: Zhurma Show 2014 (2014), SVFM 2014 (2014).

Më datë 16 Maj 2014, Enzo publikojnë videoklipin "Hotel", në bashkëpunim me Andrei Vornicu & Young Zerka.

Më datë 4 Gusht 2014, Alban Skenderaj publikojnë videoklipin "24 Orë", në bashkëpunim me Young Zerka. Me këtë këngë, Alban Skenderaj marrin pjesë në Zhurma Show 2014 në vitin 2014.

Më datë 8 Nëntor 2014, Dhurata Dora publikon videoklipin "A Bombi", në bashkëpunim me Young Zerkën. Muzika e këngës u punua nga Alandy, ndërsa teksti u shkrua nga Dhurata Dora & Young Zerka. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Në Nëntor 2014, Aurela Gaçe merr pjesë në Kënga Magjike 2014 me këngën "Pa Kontroll", në bashkëpunim me Young Zerka.

Më datë 10 Shtator 2014, Kastro Zizo publikon videoklipin "Papalove", në bashkëpunim me Young Zerka. Muzika e këngës u punua nga Kastro Zizo, Alandy, teksti u shkrua nga Kastro Zizo, Young Zerka, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alandy. Videoklipi u prodhua nga Pro Video.

Më datë 29 Maj 2015, Young Zerka publikon videoklipin "Boom Boom". Muzika e këngës u punua nga Young Zerka, Alandy, teksti u shkrua nga Young Zerka, Alandy. Videoklipi u prodhua nga Max Production. Me këtë këngë, Young Zerka merr pjesë në Zhurma Show 2015 në vitin 2015.

Më datë 13 Shkurt 2016, Young Zerka publikon videoklipin "Like Rihanna". Muzika e këngës u punua nga Big Bang, Young Zerka, teksti u shkrua nga vetë Young Zerka. Videoklipi u prodhua nga Pro Video. Me këtë këngë, Young Zerka merr pjesë në Zhurma Show 2016 në vitin 2016.

Më datë 20 Qershor 2016, Young Zerka publikon videoklipin "Love". Muzika e këngës u punua nga De Vox, Young Zerka, teksti u shkrua nga vetë Young Zerka. Videoklipi u prodhua nga Pro Video.

Më datë 29 Korrik 2016, Dj Flow publikon videoklipin "Habibi", në bashkëpunim me Young Zerka. Muzika e këngës u punua nga Big Bang.

Më datë 3 Gusht 2016, Ronela Hajati & Young Zerka publikojnë videoklipin "Syni I Jemi". Muzika e këngës u punua nga Big Bang, teksti u shkrua nga Ronela Hajati, Young Zerka, ndërsa për orkestrimin u kujdes Big Bang. Videoklipi u prodhua nga Pro Video.

Më datë 8 Gusht 2016, Dj Viper publikojnë videoklipin "Uhh Baby", në bashkëpunim me Nyanda & Young Zerka.

Më datë 22 Dhjetor 2016, Young Zerka publikon videoklipin "Harem". Muzika e këngës u punua nga Big Bang.

Më datë 14 Qershor 2017, Young Zerka publikon videoklipin "A Ma Fal". Muzika e këngës u punua nga Big Bang, Young Zerka, teksti u shkrua nga vetë Young Zerka, ndërsa për orkestrimin u kujdes Big Bang. Videoklipi u prodhua nga Pro Video. Me këtë këngë, Young Zerka merr pjesë në Zhurma Show 2017 në vitin 2017.

Më datë 25 Qershor 2017, Ledri Vula publikojnë videoklipin "Nona", në bashkëpunim me Young Zerka. Me këtë këngë, Ledri Vula marrin pjesë në Zhurma Show 2017 në vitin 2017.

Më datë 30 Prill 2018, Young Zerka publikon videoklipin "Anna". Teksti u shkrua nga Young Zerka dhe Ronela Hajati.

Më datë 31 Maj 2018, Dj Moh Green publikon videoklipin "Belly Dancer", në bashkëpunim me Faydee & Young Zerka.

Më datë 29 Qershor 2018, Alban Skenderaj publikon videoklipin "Deja Vu", në bashkëpunim me Young Zerka. Videoklipi u prodhua nga Fullmoon Production.

Më datë 6 Shtator 2018, Young Zerka publikon videoklipin "Nuk Ma Nin".

Më datë 3 Dhjetor 2018, KeepMan publikon videoklipin "Smile", në bashkëpunim me Young Zerkën.

Më datë 22 Shkurt 2019, Jumpa & Young Zerka publikojnë videoklipin "Lule Bore". Muzika e këngës u punua nga Young Zerka, ndërsa teksti u shkrua nga Young Zerka & Ilira Gashi.

Më datë 15 Mars 2019, Young Zerka publikon videoklipin "Ting Ting", në bashkëpunim me Albanian Outlawz & Dalmon. Kënga është ritmike dhe është vazhdim i përpjekjes së Zerkës për të krijuar karrierë në Gjermani dhe Evropë.

Më datë 4 Maj 2019, Young Zerka publikon videoklipin "Yalla".

Më datë 5 Qershor 2019, Young Zerka & Anila Mimani publikojnë videoklipin "Neser". Muzika e këngës u punua nga Young Zerka & Big Deal Records, teksti u shkrua nga Young Zerka, ndërsa për orkestrimin u kujdes Big Deal Records. Videoklipi u prodhua nga kompania Talelli Production.

Më datë 11 Tetor 2019, Eri Dee & Young Zerka publikojnë videoklipin "Money". Muzika e këngës u punua nga Alandy, Eri Dee & Young Zerka, teksti u shkrua nga Young Zerka, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alandy & Eri Dee. Videoklipi u prodhua nga kompania Pro Video.

Më datë 22 Nëntor 2019, Niza & Zerka publikojnë videoklipin "Y.O.U".

Më datë 13 Dhjetor 2019, Dj Dagz & Dj Pm publikojnë videoklipin "Kce Sonte", në bashkëpunim me Young Zerkën. Muzika e këngës u punua nga RZON, DJ PM & Dj Dagz. Videoklipi u prodhua nga kompania XL Films.

Më datë 28 Dhjetor 2019, Niza & Zerka publikojnë videoklipin "Whine For Me".

Më datë 30 Dhjetor 2019, Niza & Zerka publikojnë videoklipin "Let Me Thru".

Më datë 30 Dhjetor 2019, Niza & Young Zerka publikojnë albumin "High Five Ep".

Më datë 10 Korrik 2020, Fifi & Young Zerka publikojnë videoklipin "Pa Gajle".

Më datë 21 Korrik 2020, Young Zerka publikon videoklipin "Pishman", në bashkëpunim me Argjentina Ramosaj. Muzika e këngës u punua nga Čekic, ndërsa teksti u shkrua nga Filloreta Raçi (Fifi). Videoklipi u prodhua nga kompania Pro Video.

Më datë 3 Tetor 2020, Young Zerka publikon videoklipin "Konflikt". Muzika e këngës u punua nga Young Zerka, ndërsa teksti u shkrua nga Filloreta Raçi (Fifi) & Young Zerka. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Čekic.

Më datë 29 Maj 2021, Laura publikon videoklipin "Murder", në bashkëpunim me Young Zerkën. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 29 Korrik 2021, Young Zerka publikon videoklipin "Sorry", në bashkëpunim me Alandy. Muzika e këngës u punua nga Alandy, Young Zerka & Edlir Begolli. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Alandy.

Më datë 3 Shtator 2021, Young Zerka publikon videoklipin "Desire". Teksti i këngës u shkrua nga Young Zerka & Alandy. Produksioni audio u realizua nga Alandy.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  dini98  

Komente

15

Ish-Anëtar i grupit

Kabala Mafia

Profili

Twitter

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Profili

Snapchat

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Young Zerka »

Komente 15