Më mbaj mend (për 1 muaj)

Zaim Hasrama - Take-Tuke Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Kohet e vjetra e kan thene [x2]
s'pihet kafja pa duhan
duhani moj piciruke
done edhe nje take tuke

done edhe nje take tuke

Take tuke take take tuke [ref x2]
take tuke ku u zhduke
ku me humbi take tukja
se mu merzit picirukja

Hajde more kamarier [x2]
take tuken na e bjer
nuk di ku me shkun duhanin
mos i djek goces fustanin

Take tuke take take tuke [ref x2]
take tuke ku u zhduke
ku me humbi take tukja
se mu merzit picirukja

Take tuke take take tuke [ref x2]
take tuke ku u zhduke
ku me humbi take tukja
se mu merzit picirukja

se mu merzit picirukja


Ky tekst u dërgua nga Ton Peci

Zaim Hasrama - Take-Tuke
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Take-Tuke".
3. Video është e këngës "Take-Tuke", por nuk këndohet nga Zaim Hasrama.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Zaim Hasrama:


Komente 0