Zaim Sejdiu
Zaim Sejdiu
Zaim Sejdiu
  • Vendlindja:
  • Ferizaj Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • U.S.A. U.S.A.
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 25 Nentor 1989
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♐ Shigjetari
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Zaim Sejdiu është këngëtar. Ai eshte lindur ne KOSOVE me 25 Nentor dhe eshte nga qyteti i Ferizaj, ku edhe aty ka perfunduar shkollimin e mesem e duke vazhduar ne Fakultetin Filologjik ne Prishtine. Ka punuar ne Radio Ferizaj, dhe i angazhuar ne shume programe festive, festivale, mbremje muzikore.

Me shkrime ka filluar te merret qyshe nga klasa e katert e shkolles fillore, ka te botuar edhe librin e tije me titullin "NJE VITE NE ERRESIRE". Ka shkruar shume tekste kengesh per shume artiste te rinje, dhe gjithashtu nga ato kenge te cilat i ka kenduar dhe perbledhur ne nje album muzikor me titullin "KU DO QE JENA NA" me rap kengetarin Ferizajas, Timo.

Bahkpunimet me Rep kengetar i ka nderprere ne vjeshten e vitit 2014 ku edhe ate vite ka lansuar kengen e tije SOLO me titullin "U FEJOVE". ZAIM SEJDIU tani jeton ne San Diego ne Californi.

Më datë 12 Maj 2009, Timo publikon videoklipin "Maturant A Jeni Gati", në bashkëpunim me Zaim Sejdiu.

Më datë 30 Korrik 2009, Timo publikon videoklipin "Mjeku I Kohes", në bashkëpunim me Zaim Sejdiu.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0