Zamira Korançe
Zamira Korançe
Zamira Korançe
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Zamira Korançe është poete. Silvana Braçe Prezantoi Leonardo Korançe, që e ka recituar poezinë “FLAMURI KUQ E ZI” në Shkodër me 17 Dhjetor 2014 dhe gjithë spektatorët janë ngritur në këmbë duke e duartrokitur se ishte i vetmi talent vogëlush që ka interpretuar në “Muzeun Historik Kombëtar” në sallen ”WNESCO” Tiranë dhe në Shkodër e në Festivalit e Talentave të rinj me 2 Qershor 2015, ku mori Certifikatë "MIRNJOHJE" nga Nderi Kombit" Znj. Margarita Xhepa, me poezinë “FLAMURI KUQ E ZI”…! Të marrin shembull dhe bashkmoshatarët e tij, pasi Festivali Fëmijëve Talentë vazhdon çdo Vit dhe gjatë viteve në vazhdim 2 Qershor 2016 ftohen fëmijët të vijnë e konkurojnë me këngë, valle, recitime, instrumenta popullorë e Kostumet Kombëtare.
Kryetare e Shoqata Kulturore"Jehona Shqiptare"dhe Autore e Projektit Festivalit të II të Titulluar"URIME TALENTE TE RINJ BINJT E BIJAT YJET E NENES SHQIPERI"me 04.06.2016 përfundoj me shumë sukses.
Zamira Korançe vazhdon me karjerën artistike dhe kulturore në 12 shtete që promovon 1500 fëmijë talentë me 5 element Intepretimi 100%Folklor Shqip.Por pa harruar dhe koncertet me artistat e mëdhenj që kryeson me Shoqatën Seriale koncertore.
Zamira Korançe është autore e 9 librave si poezi,tregime dhe novela.Zamira është apolitik i don gjithë popullin njëlloj,është mjaft e òiltër e dashuron artin dhe kulturën lufton për Një Shqipëri Etnike.
Zamira me 19 qershor 2017 ka 10 vjetorin e Shoqatës Jehona Shqiptare që kryeon dhe po merret me nxjerrjen dhe botimin e Librt të 10 "10 VITE KARJERE ARTISTIKE JEHONA SHQIPTARE".
Por me 18 Qershor 2017 Finalizon dhe Festivalin e III-të"NACIONAL SHQIPTARE"nga 12 shtete të fëmijëve talentë.

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »Komente 0