A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Zanfina - Tip Tradicional


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2006

2006-12-01T00:00:00

Arrangement:

Darko Dimitrov

Song from the album:

"Nje Puthje"


Si ne ferr jeta me shkoi
Nga nje djal qe me rrobroi
Mi ndaloi argetimet
Ku jan qellimet

Verberisht une i besova
Sinqerisht e dashurova
Por me kushte e tepronte
Shume me pengonte.

Rreff:

Si murgeshe jeta s'çohet
Tip tradicional
Monoton e s'durohet
Me eshte bere banal.

II

Sa deshira i plotesova
Asgje nuk i rrefuzova
Se e desha met vertete
Une marionete.

Verberisht une i besova
Sinqerisht e dashurova
Por me kushte e tepronte
Shume me pengonte.

Rreff:

Si murgeshe jeta s'çohet
Tip tradicional
Monoton e s'durohet
Me eshte bere banal.

Ai donte t'me plotesonte
Nuk dinte te dashuronte
Valle e kish nga xhelozia
Apo irronia

Rreff:

Si murgeshe jeta s'çohet
Tip tradicional
Monoton e s'durohet
Me eshte bere banal


Lyrics submited by  leonora
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019