Më mbaj mend (për 1 muaj)

Zef Beka - Ah Moj Pare Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Ej o moj pare ti dalsh fare
tane dynjan e fute n´valle
te gjithe boten e ngatrrove
qejfin tem ti ma shkatrrove

Refreni-
kush po t´merr me hile
ti m´ju bafsh katile
kush po t´merr hallalle
ti m´ju m´lofsh me are
dikush po t´deshirone
dikush s´ka ku t´cone
kush t´ka nxjerr i pari
mbrend mos e lafte varri

a moj pare a moj pare
fukaras ti kurre s´ja vare
asnje t´vdekur nuk e ngjalle
vec te gjallte i prishe fare

a moj pare a moj pare
per pa ty s´po bahet cajre
plage e rand smundje e vjeter
e ma n´fund nuk je vec leter


Ky tekst u dërgua nga Lindi Nga UlqiniZef Beka
Publikimi: 13/04/2013


Zef Beka - Ah Moj Pare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ah Moj Pare".
3. Video është e këngës "Ah Moj Pare", por nuk këndohet nga Zef Beka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Zef Beka:


Komente 0