Më mbaj mend (për 1 muaj)

Zef Beka - Nusja Mërgimtare Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  6

Mora vesh se je martu ke ba dasem ne kurbet
dashurine qe ke tradhtu ruju fort se tashpo te vret

REFRENI
O paska ba dasem te madhe o cift i bukur thone ke dal o pse moj nusja mergimtare o s'ke marre burrin shqiptar o paske shit azemen tane o pa dashni e pa kurore o ke shku nuse pa tupana o pa krushqi e pa dasmore

Dasma jote prej se largu dikujt zemren ia ka vra dashuria dhe maraku te tan jeten o kan me t'vra

REFRENI
O paska ba dasem te madhe o cift i bukur thone ke dal o pse moj nusja mergimtare o s'ke marre burrin shqiptar o paske shit azemen tane o pa dashni e pa kurore o ke shku nuse pa tupana o pa krushqi e pa dasmore

Sa here ti po del n'pazar po ban drite e po ban hije tan per ty e lshojne kaj fjale pse s'e more nje djal shqipnie

REFRENI
O paska ba dasem te madhe o cift i bukur thone ke dal o pse moj nusja mergimtare o s'ke marre burrin shqiptar o paske shit azemen tane o pa dashni e pa kurore o ke shku nuse pa tupana o pa krushqi e pa dasmore


Ky tekst u dërgua nga Maringlen ZhivanajZef Beka
Publikimi: 17/07/2013


Zef Beka - Nusja Mërgimtare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nusja Mërgimtare".
3. Video është e këngës "Nusja Mërgimtare", por nuk këndohet nga Zef Beka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Zef Beka:


Komente 0