Më mbaj mend (për 1 muaj)

Zef Coba

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  11
  • Vendlindja:
  • Shkodër 
  • Mosha:
  • 69 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Zef Coba është një autor këngësh i njohur. Zef Çoba ka lindur në një familje qytetare shkodrane. Pasioni i tij për muzikën ka filluar që në moshë të vogël, ku dallohet si instrumentist dhe kompozitor në festivalet e fëmijëve. Ai ka mbaruar “Institutin e lartë të Arteve” në vitin 1974, në degën e dirigjimit koral. Në vitin 1980 emërohet përgjegjës muzike në Shtëpinë e Kulturës në Shkodër. Që nga viti 1981 punon pranë Radio Shkodra si gazetar i programeve muzikore. Ai është dhe pedagog në A...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Autorë Të Ngjashëm:

Zaho Balili

Enver Shëngjergji

Xhavit Ujkani

Gazmend Mullahi

Kastriot Gjini

Kol Susaj

Naim Gjoshi

Riza Dolaku

Gjon Gjevelekaj

Izet Kallaba

Tags: Zef Coba


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet