Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  36
  • Vendlindja:
  • Nikaj-Mërtur 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Itali 
BIOGRAFIA: Zef Mulaj është një shkrimtar i njohur. Zef Mulaj u lind në Nikaj-Mërtur të Malësisë së Gjakovës (Tropojë), në fshatin Qeresh-Mulaj. Ka shkruar poezi qysh në rininë e tij. Ka mbaruar studimet e larta në Fakultetin e Mjekësisë, Tiranë (Dega Farmaci). Ka punuar shumë vite në zonat e vendlindjes. Veç punës si farmacist, është marrë gjithnjë me kërkime shkencore në fushën e tij, sidomos në studimin e bimësisë mjeksore të alpeve të Shqipërisë. Në vitin 1994 vendoset në mënyrë legale në Ital...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Kartolina (2)

0
1

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Autorë Të Ngjashëm:

Skender Lazaj

Aleksander Çulaj

Miltiadh Davidhi

Ardi Omeri

Ahmet Kolgjini

Ferdinand Laholli

Vullnet Mato

Jorgo Telo

Xhevahir Cirongu

Isuf Luzaj

Tags: Zef Mulaj


Komente mbi këtë artist