Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Zenel Zekolli

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  3
 • Vendlindja:
 • Bllace (Suhareke) 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 57 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Zenel Zekolli është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Zenel Latif Zekolli kreu shkollen fillore ne fshatin Bllace te Suharekes, kurse te mesmen ne Suhareke. Fakultetin e Gjuhes dhe Letersise Shqipe ne Prishtine. Punoi si Arsimtar ne fshatin Bllace nga viti 1990 deri me 1998. Me daljen e UCK-SE ne skene u rardhit nje nder te paret ne radhet e saje, ku edhe u emrua Komondant i batalionit te III te brigades 121 "KUMANOVA" deri ne perfundim te luftes, pastaj punoi ne TMK dhe ishte Komandant i batalionit...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥🔥

Shto profile

zyrtareDëshmorët E Bllacës Legjendare (2018)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Sabit Bilalli

Syrja Etemi

Isuf Berisha

Behxhet Korpuzi

Beqir Gashi

Enver Muluka

Fazli Rashica

Leka

Ferki Shala

Shkumbin Kryeziu


Tags: Zenel Zekolli

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet