Zero
Zero
Zero
  • Vendlindja:
  • Tirane Shqipëri
  • Mosha:
  • 34 Vjeç
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Zero është këngëtar i njohur. Zero eshte nje raper nga Tirana. Ka realizuar shume kenge, disa videoklipe dhe gjithashtu bashkepunime me rapera te tjere Shqipetar si D.M.K, Doza, I Panjohuri, Rruga etj.

Per here te pare ka dal ne skene ne moshen 16 vjecare ne vitin 2004 ne Top Fest 1.

Më datë 23 Prill 2015, Zero publikon videoklipin "Kur Rinis".

Në Prill 2015, Zero merr pjesë në Celësi Muzikor 9 me këngën "Makina E Kohes".

Më datë 27 Dhjetor 2015, Zero publikon videoklipin "Mister X Vs Paloma".

Në Prill 2016, Zero & Ziso marrin pjesë në Celësi Muzikor 10 me këngën "Bardhë E Zi".

Më datë 20 Nëntor 2016, Zero publikon videoklipin "Fletorja Me Katrore".

Më datë 21 Janar 2017, Zero publikon videoklipin "Mos Ma Le Seen". Videoklipi u prodhua nga EGO Films.

Më datë 4 Maj 2017, Ziso & Zero publikojnë videoklipin "Bosh".

Më datë 4 Maj 2017, Ziso & Zero publikojnë videoklipin "Bosh".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0