Zhuljeta Grabocka
Zhuljeta Grabocka

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Korçë Shqipëri
  • Mosha:
  • 69 Vjeç

Biografia

BIOGRAFIA: Zhuljeta Grabocka është një poete. Zhuljeta Grabocka (Çina) ka lindur në vitin 1953, në qytetin e Korçës. Ka mbaruar studimet e larta pranë Universitetit të Tiranës, fakulteti Histori – Filologji, dega: Gjuhë - letërsi shqipe. Në vitin akademik 1982 – 1983 ka përfunduar kursin pasuniversitar një vjeçar për gjuhësi me rezultate të shkëlqyera. Ajo ka një përvojë të pasur në mësimdhënien e lëndës së letërsisë, në menaxhimin e drejtimit të shkollës së mesme në Maliq dhe inspektimit...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0