Zhurma Show

Shpallen Nominimet Për Zhurma Show 2015

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
[07-09-2015]
Sot bordi drejtues i videofestivalit "Zhurma Video Music Awards" ka shpallur nominimet për edicionin e tij të 11-të. Edhe këtë vit ky festival do kujdeset që të shpërblejë me çmime artistët tanë si dhe produksionet për punën e tyre që bëjnë me klipe.

Përzgjedhja e videoklipeve muzikore, këngëve dhe albumeve të nominuara është bërë në bazë të lancimit të këtyre projekteve nga data 1 Janar deri me 31 Gusht 2015.

• Gala Mbrëmja e Ndarjes së Çmimeve të Spektaklit ‘ZHURMA VIDEO MUSIC AËARDS 11', mbahet me 7 Shtator 2014, në Teatrin e Qytetit - Gjilan, në transmetim RTV 21 & ZICO TV,
• Nga ora 19:00 fillon parakalimi në Tapetin e Kuq, Spektakli fillon nga ora 20:00, nën prezantimin e Alba Morinës./Indeksonline/
Në vijim mund ti shihni nominimet:
NOMINIMET

Best NEW ARTIST

Ari Blue – M’kujton
Elsa - Tjetër nuk ka
Engjëllusha Salihu - Simpatik
Butrint Imeri – Merre zemren tem
Laid - Take it off
Skizz - Qysh pe lojna

Best BALADA

Adelina Tahiri - Mos më duaj sot
Besart Halimi - Prap të ëndërroj
Edona Llalloshi – Duhet
Lori - Me ty nuk flas
Shkumbin Ismaili ft. Poni - Nuk ta fal

Best INTERPRET

Jonida Maliqi - Jam bërë si ti
Labinot Tahiri ft. 2Ton - Krejt t'i fala
Neki Emra - Pa ty
Soni Malaj - Me rrena
Yll Limani - Emrin ma ke thirr

Best PERFORMANCE

Besa - All in
Çiljeta ft. Noizy – Gangsta Love
Mc Beka – Zhag
Neki Emra – Pa ty
Tuna - Nobody there

Best STYLING

Dhurata Ahmetaj - Bone pa mu
Kaltrina Selimi - Kohën me kthy
Nora Istrefi - S'je my lifestyle
Shkenda Dubova - Lej let folin
Xhensila Myrtezai - Ring the alarm

Best ROCK

Flaka Krelani - Am I good man
Offchestra - Bajram
Rosela Gjylbegu ft. Vullnet Ibraimi - Jam aty
Vedat Ademi - Bën ftohtë
XXL - Ndjenja që plagos

Best POP

Elvana Gjata ft. Bruno - Love me
Enca - Soul Killa
Flori Mumajesi ft. Vicky Dj - Nallane
NRG Band - As 1 si ti
Vesa Luma - T'kanë fol keq për mu

Best DANCE

Adrian Gaxha ft. Lindon - Kalle
Besa ft. Mattyas – Amelia
Ingrit Gjoni - Do më kërkosh
Nora Istrefi - Bamboleo
Zajmina ft. Elgit Doda - Blackout

Best RnB

Blero ft. Onat - Jo Jo
Dafina Zeqiri - Shumë qef
Dhurata Dora - Ti don
Tuna - Nobody there
Young Zerka - Boom Boom

Best HIP HOP

2Ton – Ani nasht
Blunt & Real - Xhinset
D.u.d.A & Double G - Smoke them
Lumi B - Hi Lumi
Noizy - Big body Benzo

Best FEMALE

Dhurata Ahmetaj
Laura Toska
Luana Vjollca
Morena Taraku
Samanta Karavella

Best MALE

Albatrit Muçiqi
Ergi Dini
Gasso
Seven Saraqi
Young Zerka

Best DUO

Blero ft. Onat - Jo Jo
Cozman ft. Tuna - Holla
Era Istrefi ft. Ledri Vula - Shumë pis
Majk ft. Ghetto Geassy – S’jena mo
Mozzik ft. Kida – Premtimet

Best FOLK

Ermal Fejzullahu - Falma zemrën
Gena ft. Ervin Gonxhi - Të kam dashuri
Mimoza Shkodra - Ki me ni
Sinan Hoxha – Bomba
Teuta Selimi - S'do të bëhesh burrë

Çmimi POPULLORE

Mahmut Ferati - Ka çel trëndafili
Nikollë Nikprelaj - Ku je nanë
Remzie Osmani - Sokoli i nanës
Shkurte & Naxhije Fejza - Per ty motër
Shyhrete Behluli - Gra moj gra

Best ALBUM

Capital T - Slumdog Millionaire
Gena - Merri të gjitha
Meda - Hallall
Mihrije Braha - Dhimbje e mall
Poni - Bio

Best SONG

Adrian Gaxha ft. Lindon - Kalle
Elvana Gjata ft. Bruno - Love me
Era Istrefi ft. Ledri Vula - Shumë pis
Majk ft. Ghetto Geassy – S’jena mo
Mozzik ft. Kida – Premtimet

Best VIDEO

Adrian Gaxha ft. Lindon - Kalle
Çiljeta ft. Noizy – Gangsta Love
Dafina Zeqiri ft. Sardi Dj - Te ti
Lumi B - Hi Lumi
Neki Emra - Pa ty
 (B.A/Teksteshqip.Com)

Shpallen Nominimet Për Zhurma Show 2015


Komente 0