Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Zija Saraci - Qyteti I Ri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qyteti I Ri".
3. Video është e këngës "Qyteti I Ri", por nuk këndohet nga Zija Saraci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Zija Saraci - Qyteti I Ri  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Pjesëmarrëse në

Festivali i 12-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

01/12/1973

1973-11-30T23:00:00+00:00Fryn ere e malit ne lugine
Per here te pare dritat ndrijne.
Hapen sot kaq yje, kaltersi
Jeten nis qyteti i ri.

Lindi nje qytet sot ne jete
Dhe vendit bukurine ia shton
Dhe malit t'lart ia prishi qetesine.

Ky qytet na sjell ne dashuri
G'zime te reja cdo dite
Zemra shokesh po vijne
Edhe fitore po na shton.

Duart tona rriten begatine
Ndaj ky qytet
Si buzeqeshje e madhe ndrin
Me i bukur behet per cdo dite.

Dora e lehte lule mbjell
Dhe lule fushe mbin ne mal.
femija i pare lindi sot
Ky qytet ne gji e mban.

Lindi nje qytet sot ne jete...

VERSIONE TË TJERA TË KËSAJ KËNGE:


Më Shumë Këngë Nga Zija Saraçi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë