A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Zijadin Alili - Ti Vetem Ti


Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

11/09/2011

2011-09-11T19:28:39

Song from the album:

"Luj Per Mua Luj"It's a long time that we try finding the lyrics to "Ti Vetem Ti" sung by Zijadin Alili.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Zijadin Alili attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Artan Bakija - Ti Vetem Ti

TI VETEM TI ME JE MALLE
TI ME JE ENDRRA E GJALLE
TY VETEM TY NE SHPIRTE TE MBAJ
TY QE ME GEZON E ME BEN TE QJ
TY QE ME SHTON RRUDHAT NE BALLE
KA SHTEGETON SONTE VALLE
TY VETEM TY TE KAM ZJARR
LOTI IM QE TE FSHEH NGA KJO BOTE NEN QEPALL

ref

TE LUTEM TY PRA
NGA UNE MOS KERKO
QE ZEMRA TE HESHT
MOS ME MUNDO
MLEJO TE NDJE
TE IKIM NE QILELL
E VERTETA DASHURI
TI VETEM TI

TI VTEME TI ME JE DRITE
CDO MENGJES ME TY LINDE
TI CDO NATE ME JE HANE
SHPIRTIN TIM TE NGRIRE ME FRYM MA MABAN
TY QE TE KAM PLAGE TE RENDE
LOTI IM KA EMRIN TEND
TY SYVE TU TE GESHTENJE
NUK DUA TJU IK TI MASHTROJ TI GENJEJE

ref

TE LUTEM TY PRA
NGA UNE MOS KERKO
QE ZEMRA TE HESHT
MOS ME MUNDO
MLEJO TE NDJE
TE IKIM NE QILELL
E VERTETA DASHURI
TI VETEM TI

Manjola Nallbani - Ti Vetem Ti

Prekja e pamundur
Ndjenja e perhumbur
Vjen si shi I rrembyer neper nate
E behet pike lot
Sa nje pike lot

Puthja e penduar
Fryma e munguar
Vjen si shi I embel neper nate
E behet pike mjalte
Si nje pike mjalte

Dua te vij neser
Dua te vij neser
E pastaj ti thua jo
Ti dhe asnje tjeter
Ti dhe asnje tjeter
Ti dhe vetem ti

Ref
Eja Eja jeta ime
Eja Merre boten time
Eja behu mjalte e shi
Eja Eja ti
Eja Eja ti

Eja Eja neper ere
Eja Eja dhe njehere
Eja behu mjalte e shi
Eja Eja ti

Mc Qoppa - Ti Vetem Ti

Clirim:
ReF:

Ty vetem Ty ti kushtoj kta lot ne sy
ti vetem ti je arsyeja qe sot mbaj zi
ti vetem ti je ajo qe zemra imee veq ty te do
ti vetem ti po m'mungon tash je ne parajs a me ndegjon

Mc.Qoppa
kalojn dit kalojn net e un jom met vet
per mu ska ngushllim e kalumja po mvret
po me vrasin kujtimet po me kujtohen ledhatimet
ti je arsye e vetme qe tash i urrej takimet
ti ishe per mu drita ishe toka ishe qielli
at dit kur u largove mu dok se u shu dielli
jeta na ndauu ky osht fati jem tragjik
jom i vetmum nket bot ni laps ni flet i kom mik

REF:
Clirim:
ti vetem ti je ajo qe zemra imee veq ty te do
ti vetem ti po m'mungon tash je ne parajs a me ndegjon
Ty vetem Ty ti kushtoj kta lot ne sy
ti vetem ti je arsyja qe sod mbaii zi
ti vetem ti je ajo qe zemra imee veq ty te do
ti vetem ti po m'mungon tash je ne parajs a me ndegjon

Mc.Qoppa:
yehh iom kritik i botes iom kritik i natyres
tash frigohem prej vetes kur dal para pasqyres
e urrej vdekjen i urrej ndarjet tragjike
sonte nee knoii osht per ty oj mike
munohem mu permbait diku n'mbredin tem
e pse nuk arrita tash zemra pom dhem
munohem e kam Kot ti ishee gjithqka nket bot
ti dje ma fale jeten un vajtoj per ty sot

ReF:
Clirim
ti vetem ti je ajo qe zemra imee veq ty te do
vetemm ty vetem ty ste shoh ne sy
se zemra imee vajton per ty
vetemm ty vetem ty ste shoh ne sy
se zemra imee vajton per ty
vetemm ty vetem ty ste shoh ne sy se zemra imee vajton per ty
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019