A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Zijadin Alili - Ti E Meriton


Choose star rating

Rating:  3 / Votes cast:  2

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

08/07/2010

2010-07-08T21:25:39

Song from the album:

"Ti E Meriton"It's a long time that we try finding the lyrics to "Ti E Meriton" sung by Zijadin Alili.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Zijadin Alili attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

1ky - Ti E Meriton

Refren:
Edhe kejt boten nese e don
je e vetmja qe e meritooon
po t'lutna besom
qe un nuk kom lind per ty
e nese rruga prap na bashkon
t'lutna kuptom
zemren qe ma dhe nuk du prap me ta thy //

Verse:1-Ky
un nuk jom un aj qe ti e endrron
nuk po thom qe princi jot nuk egziston //
ti e kupton kur koha kalon
qe shum ma shum ti meriton ..
mfal qe sun ta kthej kohen qe ta mora
mfal qe ika n'mengjez
premtimet qe ti bona i mloj bora
e mu shkri nuk pres //
gjeje dikon qe t'vlerson per qa je
njo qe e kupton qe smun me tble //
aj qe bukurin tone mun me vre
e fjalt e tua e shtin ndhe //
mi krah e maj fajin dhimbjet qe ti shkaktova
jom aty lotin me ta fshi //
ndjenjat qe i pate un i shfrytzova
edhe pse un spata per ty .//

Refren:
Edhe kejt boten nese e don
je e vetmja qe e meritooon
po t'lutna besom
qe un nuk kom lind per ty
e nese rruga prap na bashkon
t'lutna kuptom
zemren qe ma dhe nuk du prap me ta thy //

Verse:1-Ky
gjeje rrugen ma t'leht me mharru
geje mnyren emrin mos me ma kujtu //
kohen qe e kalum ruje nditar
e titullin ja shkrun tradhtia e par ..//
ta deshta t'miren ski nevoj me mbesu
e zemra jote e madhe munet me kuptu //
qdo minut qe e kalum mka shkru nsy
un jom aty kur ki me kuptu qe sjom kon per ty //
ti meriton ma mir se 1 rrugaq t'mahallav
me pas munsi ta bi princin e prrallav //
njo qe ka ndjenja e me to nuk lun
njo qe thjesht .. per ty osht i gatum //
du me tpa mir e ma mir sa her qe tsho
ti e meriton ma shum se kejt femnat qe i njoh //
besom qe kom bo mir qe tkom lon
okej ki me mfalenderu ma von //

Stine - Ti E Meriton

Ti e meriton te jesh e lir
e ke meritu jeee
ti e meriton te jesh e lir

1----
Ti me plotson,ti mledhaton
vetem ti je me mua
ti me emocionon,ti me qetson
une veq ty te dua jeee
ti me gezon dhe kur fiton
me fal qaste t'pa harruar
ti me meson,ti me ndihmon
edhe ne momente kur vuaj.

REF:
Ti e meriton te jesh e lir
e ke meritu jeee
ti e meriton te jesh e lir
e ke merituuuu
ti e meriton te jesh e lir
ti e meriton te jesh e lir.

2---
Ti me qliron,ti me kupton
edhe kur jam i harruar
ti me beson se te besoj
gjithe jeten te kam besuar
ti me ben t ndjehem krenar se jam shqiptar
edhe ne momente qe tkam mohuar
ti mben te buzëqesh ,ti mben te jetoj
endrat dhe bashk kemi shkruar

REF:
Ti e meriton te jesh e lir
e ke merituuuu
ti e meriton te jesh e lir (5x)

3---
Nga do qe te shkoj te gjej me mir
une do ndihem i harruar e dii
sofra jote madhe ka vend per te gjithe
une e di ka vend dhe per mua
votra jote pret t pret vetem tpret
se shekuj i ke munguar
ajo te theret me ze bertet
ERDHI KOHA PER TU BASHKUAR....

REF:
Ti e meriton te jesh e lir
e ke merituuuu
ti e meriton te jesh e lir (5x)
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019