A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Zijadin Alili - O Zot I Madh


Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

21/08/2010

2010-08-21T12:23:37

Song from the album:

"Ti E Meriton"It's a long time that we try finding the lyrics to "O Zot I Madh" sung by Zijadin Alili.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Zijadin Alili attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Gazmend Hyda - O Zot I Madh

Shpirti pom qan
Para teje qendroj
Pytjet e tua a do ti kaloj
Mekatet t'mija pres ti shenoj
N'xhenet a n'xhehnem s'di ku dot shkoj

Zemra me dridhet e goja nuk flet
Libri i jetes mua pom pret

(X2) Lakmi i mora dynjas se shkret
S'punova per ty Zot as per ahiret

O Zot i madh qe zemrat ti i m'ban
La ilaha illa Allah me lot kam than
O Zot i madh falje t'kerkoj
Ket dit gjykimit a thu dot shpetoj

Qetsi mat madhe kur s'paskam pa
Ku ka ma t'bukur se i madhi Allah
Per ty agjerova e segjde t'kam ba
Ti je drita ime Al-hamdu lillāh

N'frymen e shpirtit sa gjynahe m'baj
Sa namaze t'jetes pa fal i kam lan

(x2) Sa njerez i lendova e lutje s'kam ba
Mi paska shenuar i madhi Allah

O Zot i madh qe zemrat ti i m'ban
La ilaha illa Allah me lot kam than

(x2) O Zot i madh falje t'kerkoj
Ket dit gjykimit a thu dot shpetoj

Shaqir Cërvadiku - O Zot I Madh

I
I vogel kerkova
Ta njoh Perndine
Ngado syt qe m'shohin
Te shoh vetem Tye

Ti je qiell e toke
Ti je diell e hane
Pa Ty nata e dita
Njisoj ishin kane

Te falem O Zot
Krijusi i gjithsise
Ti krijove boten
Krijove njerine

Fale mal e fusha
Fale tok e dete
Ti na fale shpirtin
Ti na fale jeten

II
O Zot na meshiroe
E na jep mirsine
Na largo errsiren
Na fal dashunine

Na e fale ndegjimin
Syve ju dhe drite
Zemres i dhe gjakun
Mendjes diturine

I fale uj jetes
Etje mos te keme
Me t'mirat e botes
Trupin ta ushqejme

Çdo gjo ne ket bote
Ka ngjyren e vete
Veç paditurija
Asht si hije e zeze

III
Ta doni familjen
Prindet e femijte
Mos harro kush linden
Vdekjen ka me prite

Rruju djerses t'huje
Rruju punve t'liga
Se do t'vjen nji dite
Digjesh per te gjitha

Zotin kush s'e dine
Mendja e ka lane
Zemra i ka vdekun
Ne trupin e gjalle

Nji dit trupi jone
Do te bohet toke
Shpirti do t'gjykohet
E ne qiell do t'shkone

Adem Ramadani - O Zot I Madh

n'ket bot i vetem jam
s'kam bab nuk kam as nan
shum lot kta sy me kan lotu
se s'ka me kush mem perqafu
shum lot kta sy me kan lotu
se s'ka me kush mem ledhatu

Ref:
o Zot i madh,vetem ty te kam
askush perveq teje,
nuk me mban nder mall
o Zot i madh vetem ty te kam
askush perveq teje
nuk me mban nder mall

ne rrug dita mkalon
pa shpres e buk pa ngran
kur jam i smur dhimja m'mundon
ah prehri i nanes shum me mungon
kur jam i smur dhimja m'mundon
ah prehri i nanes shum me mungon

ref:

o Zot i madh,vetem ty te kam
askush perveq teje,
nuk me mban nder mall
o Zot i madh vetem ty te kam
askush perveq teje
nuk me mban nder mall

Ne shkoll jam n'klas te par
me do qdo arsimtar
fletore shum besa m'jan ban
po ska te shpija kush me mi pa
fletore shum besa m'jan ban
po ska te shpija kush me mi pa

Ref:

o Zot i madh,vetem ty te kam
askush perveq teje,
nuk me mban nder mall
o Zot i madh vetem ty te kam
askush perveq teje
nuk me mban nder mall
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019