Më mbaj mend (për 1 muaj)

Zinxhirt - E Pate Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Verse 1 (D.o.G):
Zemer kadale, se zemer e pate
un e lshova mindilin , ti zemer ma kape
un jom king bab'z, mos hi n'ring bab'z
se e han ra-ka-ti-ki boom ting bab'z
pe ndrojm skene tash, po shkojm prap te dhipat
ti kallim venin, e sonte do ti kallim fitilat
durt n'qiell, op. ganxha ganxha
livrite belin qik, majtas djathtas
uop shko me ritem, tash ngoje kape beaten
skom qef, me te thon qe jom boss e profesor per tiken
okej percjelli hapat, zemer dili perpara
ule kryt posht, e thoben tash shtyje mrapa
d.o.g the hit master n'skene prap
zingjrt, the club bangas jena na
un jom *** se kur m'shohin thoj ouu wow
qato qikat e sodit mu me thirrin don zhuan

Chorus (D.o.G):
nese tkom ngat, e me pelqen pak
zemer fshi durt, se zemer e pate
nese je qa, qe kishe une hot
mos i qo hunt se zemer e pate

Verse 2 (Buja):
Aha, shqiptare.... tipka pe don
po kur hina nqesi tripa domethon ti e pate
op sonte, se lojm per neser...
po shitesh menemadhe, une nxo tjeter
shkruje n'leter, po dokesh hot
edhe un bohna pedant... per ty veshna tesha kat
jom bling pa dukat, nuk um vyn as 1 karat
kur vjen puna per ka dhipat... kejt thojn jom i hallakt
le tash mos u mat... se u pa puna jote
po shihet ashiqare je bo rrot me gjys gote
op sonte, po bojna party
raki me meze, dhe 2 killa bari
jom ai bujari, po nejse nuk ka lidhje
livrite trupin zemer shtine n'levizje
e mos um shtin mu vunu, se boll ma zgate
e mora n'dhom e qova zemer e pate

Chorus (D.o.G):
nese tkom ngat, e me pelqen pak
zemer fshi durt, se zemer e pate
nese je qa, qe kishe une hot
mos i qo hunt se zemer e pate

Verse 3 (Vz):
Zemer ti je bomb, diqka si Adelina
zemer qu n'kom, rre shuplak se po vina
diqka si meshavina, repin ta perzina
vz me kit flow, tshti mu dridh si vettima
maje fort, nenen ti ma kave
mi lshove syt n'mu dije mir ti e pate
op vet e dashta, op ti pe don
enisi nuk priton, deshirat ti ploteson
jom 1 n'1milion, po shihet hon e don
domethon ti e pate, hey a kupton.
ti qka, fantazon. e zbulon me zingjir
zemer veq po vonon, se nuk gjon kurr ma mir
je e shtir, shtikllen e ki me attittude
po gabon nese menon se e kom njet me tu lut
mos mu ngut, se funi-funit t'blej veq me rape
po loqk skom nevoj se ti... ti e pate

Chorus (D.o.G):
nese tkom ngat, e me pelqen pak
zemer fshi durt, se zemer e pate
nese je qa, qe kishe une hot
mos i qo hunt se zemer e pate


Ky tekst u dërgua nga Kushtrim



Zinxhirt
Publikimi: 01/12/2007


Zinxhirt - E Pate
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Pate".
3. Video është e këngës "E Pate", por nuk këndohet nga Zinxhirt.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Zinxhirt:


Komente 0