Më mbaj mend (për 1 muaj)

Zinxhirt - Loqk Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

( D.o.G - aa... yeah Zinxhirt, edhe nja.. aa .. yeahh )
-
Chorus:
Ti loqk hajde me mu hajde shijo jeten,
Krejt kohen ty ta dedikoj
Largo stresin mos mendo per kurgjo tjeter,
Se zemer une ty te dashuroj

- D.o.G - Verse 1
E ke pa qe jom me kerr, qeli dyrt si krah
A je sill me Jaht neper oqean,
A ke pas shanc mi pa yjt tu rrxu
Paramendo kejt kto sene tu jetu me mu
E shetitim boten dit per dit
T'Kallxoj qysh me shiju jeten
1 Moment je veq edhe ni qik
Bohesh Princes meniher n'minutin tjeter
Ndoshta jom i Ri pak tona senet mi pas
............ mi tepru tona senet pa mas
Dijamanta sa t'dush qe s'din as ku mi lan
Ki n'vesh,ki n'fyt,ki n'dur diamant edhe n'kam
Nese osht naj femen tjeter Ti je ajo qe une e Du
Qfardo stili ti me pas, ti prap je Perfect per mu
Je engjull i vetem, t'dyt bash hekëm
Perballum shum probleme po prap bashk metem!!

Chorus:
Ti loqk hajde me mu hajde shijo jeten,
Krejt kohen ty ta dedikoj
Largo stresin mos mendo per kurgjo tjeter,
Se zemer une ty te dashuroj

- VZ - Verse 2
E japi paren per ty, e japi kerrin per ty
E japi kejt dashnin, llokum per ata sy
Per ty e dedikoj ket jet deri n'Vdek
Kurr nuk hezitoj kur e di qe je e vertet
E vertet si qendrove qdo moment pran meje
E vertet si dashurove kurr sum vyn kjo leje
E vertet se i verteti t'verteten e dallon
E verteta se jeten qdo moment po ma ndrron
Kupton ti kur thom , jom me seriozitet
Pi teje un nuk mshefi, ta kallxoj qdo secret
Jem Perfect, Romeo dhe Xhulieta s'na afrohen
E din stilin tem, t'shti me kesh edhe kur mrrolem
Qata du du du mu plak me ty
Du mbiemrin me ta ndrru, e n'temen me ta kthy
Ata sy ato buz e at trup Perfect
Du me t'shiju tan jeten deri n'kijamet.

Chorus:
Ti loqk hajde me mu e hajde shijo jeten,
Krejt kohen ty ta dedikoj
Largo stresin mos mendo per kurgjo tjeter,
Se zemer une ty te dashuroj

- Buja - Verse 3
Sen ma shum s'kisha dasht, veq se met pas pran meje
Se e di qe t'mungon dikush Special afer meje
Me ti plotsu deshirat, edhe t'kqijat edhe t'mirat
Edhe gjumi kur t'merr, me pas kush mi nal qirat
A t'kujtohet kur u takum, mem fol t'vike marre
Se m'kallzove qe t'pelqeva, po u vrejke ashiqare
Dikur ja nise mu qel, ja nisa mu qel
Tani mo s'kish nevoj fjalt me dana me ti nxjerr
Zemer krejt i blen me pare, po dashnin sun e blen
Pa mar parasysh a t'vyn, hajde te une e gjen
Nuk po t'thom qe kejt i kom, po per ty kejt i boj
Edhe nese m'tradhton ta fali, po kurr nuk ta harroj
Se dashnia qato pun i ka,her prishem her ndreqem
Loqk u nervozove, mos meno qe ta du t'keqen
Gjdo deshir ta plotsova, e gjithmon kam me ta plotsuu
Qa ish kon buya pa ty, qashtu si ti pa mu.

Chorus:
Ti loqk hajde me mu hajde shijo jeten,
Krejt kohen ty ta dedikoj
Largo stresin mos mendo per kurgjo tjeter,
Se zemer une ty te dashuroj


Ky tekst u dërgua nga BujarZinxhirt
Publikimi: 01/12/2007


Zinxhirt - Loqk
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Loqk".
3. Video është e këngës "Loqk", por nuk këndohet nga Zinxhirt.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Zinxhirt:


Komente 0