Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zinxhirt - Shqiptare

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shqiptare".
3. Video është e këngës "Shqiptare", por nuk këndohet nga Zinxhirt.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Zinxhirt - Shqiptare  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Zingjirt Qe S'kputen"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2007

2007-11-30T23:00:00+00:00Refreni:
shqiptare..//
dridhe ti..sille sille mos ki marre//
shqiptare e din ti..kalle kalle si cigare//

vers 1: (vz)
livrite belin loqk si me kan arabe//
loqk dridhe mrapa si me kan zezake//
shqiptare je po e di qe din mi dridh//
sidomos kur perpara e ki ni zingjir//
ti zeshkane, 100 e 1 perqin//
pa behane je prefekt, shum mir e din//
modele asi bomb me eksplodu e gatshme//
sidomos kur tu kshyr osht ni shqipe e pergjakshme//

vers 2: (buja)
i piva dy-tri birra meta kejt pa vetdije//
hajde zemer qu kce se me nejt nuk t'paska hije//
hajde zemer hin n'trip..hajde zemer qu livrit//
shqiptare-kosovare un pe di je e halit//
pot vjen marre pa hajgare hajde hallakatu//
ku ka shqiptare..zingjirt jon qatu//
majt-djatht, djatht-majt, nalt-posht, posht-nalt//
dridhe-sille, sille-dridhe bothen e hajt//

vers 3: (d.o.g.)
dridhe belin per drenin t'pres llin te kerri//
kallxom menyren klasike qysh ta qel deren shoferi//
se llokum je shqiptare, kom respekt//
dridhe mrapa zeshkane at trup perfekt//
e ti bjondin afrohu pak ma ngat//
mos e hup kondicionin dridhe pak ma qart//
se u tranova..temperatura 100 grad//
dridhe dridhe belin dridhe zemer per shqiptar//

refreni: 2x
shqiptare..//
dridhe ti..sille sille mos ki marre//
shqiptare e din ti..kalle kalle si cigare//

verse 4: (buja)
e qyky sen pom doket luje belin pa u urtu//
zingjirt kthehen prap clubin pesh me qu//
shqiptare n'ket ven me pas me qka me kcy//
secila ma e mir se tjetra..shyret me pa me sy//
ti per mu, un per ty zemer sonte jena t'pit//
ani qka qe je ka knaqesh, sdo me thon je tu halit//
gzohna qe po ju sho, m'vjen mir qe keni ardh//
se ska mburrje ma t'madhe se mu mburr qe je shqiptar//

verse 5: (d.o.g.)
qoni durt nalt kejt, nisjani mu hallakat//
niher t'majten tani t'djathten, krejt rrehni shuplak//
e di qe kur vin shqiptart n'kam qohen//
qisi sene mun me ni kur zingjirt bashkohen//
se bojm muzik per çdo qik, sidomos per shqiptare//
me shti me ket beat me livrit ashiqare//
se jena popull i veçant, jena shqipe me dy krena//
tjert le t'thojn çka dojn se femnat ma t'mira i kena//

verse 6: (vz)
kena plot zeshkane, kena boll biondina//
shqiptare tana anve po shumica nga prishtina//
po m'ka mar malli me pa ni femer nga vushtrria//
nje qe t'pijav me sy ma zi se rakija//
ni pejane, llapijane, e njo mitrovic//
njo t'tiranes, tetoves apo edhe drenic//
ferizajit e prizrenit ose gjakovare//
po ska lidhje o llokum, kryesorja je shqiptare//

refreni:4x
shqiptare..//
dridhe ti..sille sille mos ki marre//
shqiptare e din ti..kalle kalle si cigare//


Ky tekst u dërgua nga Be-1. A.k.a Terr1ble.(y)
Më Shumë Këngë Nga Zinxhirt:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet