Më mbaj mend (për 1 muaj)

Zinxhirt - Shqipe Per Jet Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

intro:
yo zinxhirt, shqipe rapsodi, the bloody alboz
201 records 2007 vz yo

vz:
kom bole boll zemer plot
shama shqiptarin dost ta pi at zot
lot me gjak shqipe per jet
bota e rreshme shqiptaria e vertete
nuk u met vend n'bot na pa e pushtu
sikur skenderbeu pi dheu tash mu cu
me kaplu ket ballkan me zotru ket oqean
me kallxu qe jem ler nuk kam vdek o hajvan
ma zezin shqipet e cojn nalt
majten ecim kanunin n'an t'djatht
SHBA'n shqipet ndor e kan
e sa per evropen hajde kan i thon alban
dardan me zemer vushtrinali me emen
zinxhirt pej fillimi kputi nese je n'emen
ca o ma keq une jam shqipe i pergjakt
domethene shqipe per jet shqipe 4 life

ref:
edhe koha mu nal na shqiptar do te jem gjithmon, gjithmon
edhe bota mu kall na shqiptar do te jem gjithmon, gjithmon
e di qe kejt bohem bashk dhe kudo neve luftojm
fitojm, fitojm
jam shqiptar me plot zemer shqipe per jet krenohem, krenohem

rapsodi:
9mm ne ball 1 dhurat nga mua pret
mos u sill kot verdalle rima ime shum te vret
se jam rritur ne at vend ne lufta mitroloz
ato gjera qe si ke par as ne filma me mafjoz
kam shum koh qe perparoj jam edukuar me 1 mendim
kam aftesi me shum se ty dhe armiqt ket mir e din
dhe ju vi ne brendesi dhe venat jua bllokoj
ta kuptoni qe rapsodi esht rrezik dhe nuk esht loj
se jam shqipe per jet
rapsod i vertet
zinxhirt ne krahun tjeter dhe koha tregon vet
u rritem te bashkuar u rritem per 1 gjak
shqipe mos ta nin per njeri se sot nuk jemi pak
kudo qe shkojm kudo ma degjojn zerin
se kam per turp ta them shqiptar dhe tregoj nderin
rapsodi, zinxhirt ne fund ta bejn publike
jo qe sjemi aq te qart po dhe me zera heroike

ref:
edhe koha mu nal na shqiptar do te jem gjithmon, gjithmon
edhe bota mu kall na shqiptar do te jem gjithmon, gjithmon
e di qe kejt bohem bashk dhe kudo neve luftojm
fitojm, fitojm
jam shqiptar me plot zemer shqipe per jet krenohem, krenohem

buja:
yo kallxoj ktyne qe jem shqiptar kshu
Merhaba qysh ju kom , shipe gjuma ni qibrit
mos mu shit gangstashit , ule zonin mos ma rritt
se i qirojna hesapet sja di domethoninen frikes
na bohum si t'prishtines edhe midis amerikes
aj e nxjer un e nxerri aj ma mat un e therri
when you see albanians comming , run se erdh egjeli
secili per veti kur vjen puna bohum bashk
hajt gabo prekum shipe , une tpreku n'asht
pej tirones ne prishtin , shkup edhe janin
shqiptari nuk dorzohet , ket sen kejt e din
do tkosoves , pavarsin dojn me pas qa na takon
edhe pse rri n'amerik jom shqiptar hon e don
nese ti ki gjak shqiptari edhe ti duhesh mu mburr
bashkoj durt qohu shipe kallxo vetes qe je burr
nuk perzina me zezak , nuk perzina me spanjoll
mum um gjon me shqiptar , shyqyr pej zotit po ka boll

beja bum shqipe qysh ju kam dhe gjuma me qillit
mos mu shit gangsta shit ule zanin mos ma ngrit
qe qerojm ca hesape sja di zonin met than frikes
e bojna sot tprishtines
edhe midis amerikes
ai e nxjerr un e nxjerri
ai ma mat un e theri
when u c albanians comin
run se erdh egjeli
secilli per veti kur vjen puna bohum bashk
aj gabom prekum shqipe une tpreki jash
prej tirones ne prishtin,
shkup edhe janin
shqiptari nuk dorzohet ket sen kejt e din
jep kosoves pavarsin dujm me pas ca na takon
edhe pse rri n'amerik jam shqiptar a nigjon
nese ti ki gjak shqiptari edhe ti duhesh mu mburr
bashko durt coje shqipen kallzo vetes qe je burr
nuk perzina me zezak nuk perzina me spanjoll
mu um gjen me shqiptar shyqyr pej zotit po ka boll

ref:
edhe koha mu nal na shqiptar do te jem gjithmon, gjithmon
edhe bota mu kall na shqiptar do te jem gjithmon, gjithmon
e di qe kejt bohem bashk dhe kudo neve luftojm
fitojm, fitojm
jam shqiptar me plot zemer shqipe per jet krenohem, krenohem

rapsodi:
shqiprin prezontoj rapsodin ve mbi loj
me te fort ne mikrofon dhe te gatshem per pasoj
kudo shkoj me hapet dera dhe te gjith me pershendesin
jam shqiptar etjera tjera dhe cigaren shpejt ma ndezin
vi nga origjina shqiptare me plot rima
i rritur me pasjon i edukuar vec nga trima
degjoj keto fjal shok nuk jan shaka
degjoj keto rima shok se kishe ti mha
kujtoni se ma dini ju forcen e trurit
boll me keto shqipe te gjith duart mas murit
se zemrat e medha kam qef ti bej rreshtore
1 dit do ti shkel me hapa madheshtore
shqipe ju sme njihni kam dicka qe ju se kini
dhe shum gjera sdini kujdes ju ketej kur vini
rapsodi me zinxhirt nga kosova ne shqipni
n'amerik e kudo shqiptaret jan numer 1

ref:
edhe koha mu nal na shqiptar do te jem gjithmon, gjithmon
edhe bota mu kall na shqiptar do te jem gjithmon, gjithmon
e di qe kejt bohem bashk dhe kudo neve luftojm
fitojm, fitojm
jam shqiptar me plot zemer shqipe per jet krenohem, krenohem

D.O.G:
jo ha
babes ule zonin ule posht alltin
se shqipet tkapin nbyth tqijn si shki
ti me fjal un me veprin un me zemer ti mushkni
zinxhirt, rapsodi babes na ti thena brit
shqiptaret kan tradita qe kurr nuk harrohen
plisin permi kry edhe secili per njonin
krah mas krah edhe kejt jena bashk
ca ish kon shqipnia a kosova pa 1 krah
u ktheva me vazhdu 1 histori qe kurr su hup
se je le nkoh ton zinxhirt nuk jan tbut
hala nzotrim hala perandori
hala alban babes zot kjo shqiptari
se jam shqipe per jet e kto shqipet ma brek
besom ti shqipe me seder tnjoftojm me dek
musliman a katolik a ka zot ate dihet
babes jena shqiptar dost shqiptaria

ref:
edhe koha mu nal na shqiptar do te jem gjithmon, gjithmon
edhe bota mu kall na shqiptar do te jem gjithmon, gjithmon
e di qe kejt bohem bashk dhe kudo neve luftojm
fitojm, fitojm
jam shqiptar me plot zemer shqipe per jet krenohem, krenohem


Ky tekst u dërgua nga StraderZinxhirt
Publikimi: 01/12/2007


Zinxhirt - Shqipe Per Jet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shqipe Per Jet".
3. Video është e këngës "Shqipe Per Jet", por nuk këndohet nga Zinxhirt.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Zinxhirt:


Komente 0