Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ziso - Kuq E Zi

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kuq E Zi".
3. Video është e këngës "Kuq E Zi", por nuk këndohet nga Ziso.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ziso - Kuq E Zi  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

28/11/2013

2013-11-28T08:40:39+00:00Ref

hidh 2 hapa heroizem hidh 2 hapa trimeri
hidh 2 hapa sa beteja hidh 2 hapa plot lavdi
hidh 2 hapa sa heronj hidh 2 hapa atdhetar
Hidh 2 hapa kuq e zi Hidh 2 hapa jan Shqiptar

Pjesa 1

Po ja nis ket mesazh t'gjith botes ane e mban
Nga veni i shqiponjes kuq e zi vendlindjen kam
Jena 5 miljon ku mbajm traditen e te parit
Besa besa kjo lidhja jon eshte zakoni e shqiptarit

Alfabeti me i bukur gjuha jon nuk shuhet kurr
Kena emer qe nuk vdes bij i shqipes me u mburr
Quhet celsi i ballkanit nga zoti tok e bekuar
Nuk ndryshohet historia e zez mbi tbardh eshte e shkruar

Oj shqipri oj nona ime sa shum trima na kan vra
Per vetem pak liri mjer shqiptari ca ka pa
Nuk harroen ato dhimbje sa shum vujtje e hidherime
Jan vesh nonat me te zeza n'syt e tyne vec vajtime

U derdh gjak mbi kte tok edhe jo nuk mund falet
Per dy ngjyra kuq e zi eshte zemra jonë që sndalet
Eshtë si ajri n'atmosferë, është si drita në humner
Pa të cilat shqiptaria jo nuk ka as jetë as nderë


Pjesa 2

Oj Kosovë te kam ne zemër bashk me ty sot po kendoj
Edhe vargjet qe ti shkrujta nga kjo zemra ti kushtoj
Sot ne naten e pafund po bie teli i ciftelis
Ngjohet konga ane e mban eshte jehona Shqiptaris

Hidhet vallja me ngadal njrezit kapur dor per dore
E kercen gjith Shqiptaria valle came shekullore
Kto dy fjal edhe per ty moj e bukra cameri
Nuk te le jo pa te marr le te behem shkrumb e hi

Me mira vjet e pushtun por prap cdokush deshtoj
Jo nuk thyhet Shqiptaria per flamur sot po jetoj
Ne ato male edhe brigje shfaqen ngjyrat kuq e zi
Me mira vjet jemi shqiptar dot se mohon njeri

Me ket gjuhë kastrioti u pat fol gjith ushtrive
Gjer sa jeta te pushoj ka me qen nderi trimnive
Krah per krah me patrijot faminderit atdhetar
Sa e madhe eshte Shqipria o sa mire me qen shqiptar


Më Shumë Këngë Nga Ziso:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet