teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Official Video


Elvana Gjata - Beso    (Feat. 2po2)


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.9 / Votuan:  804


Këngë pjesëmarrëse në Zhurma Show 2013   SVFM 2013  

Muzika: Flori Mumajesi   Teksti: Flori Mumajesi   Orkestroi: Threedots   Video: Max Production  

[Elvana:]
S'mundem të shoh, s'mundem të prek unë jo
Uooh, vetëm një moment mjafton dhe mekem
Një letër nga ty lexoj,
o-o-oh mes lotësh bëhem e fortë.
(A-Ha) Shumë po du me t'pa,
nuk e di se sa sa kjo do vazhdojë.
(A-Ha) Shumë po du me t'pa
nuk e di se sa sa...
Duro shpirti im, e ke dashurinë
Gjeje pak besim mbi të gjitha ti.

[2Po2:]
Yeah... Thuj Mirdita Djalit t'keq edhe një herë,
once again... I'm a hustler, I'm a hustler baby
Nuk e kam hiç t'lehtë,
po m'dridhet dora me ja nis me shkru kët letër
Sigurisht që planet mbetën stand by për naj here tjetër.
Nuk e di pse ndjenjat për ty rriten n'kto 10m²
Jam ka du me t'pa,
jam ka du me t'prek,
Jam ka du me t'pas n'dorë
Se o ka m'mungon zoni yt,
aroma dhe flokët e gjata.
Garant as ti nuk e ke t'lehte,
pa mu netët i ki t'gjata
Po menoj ja vlen me vujt,
po menoj ja vlen me prit
Po menoj që sfidat për me kon
bashkë na dy kryhen një ditë.

[Elvana:]
(A-Ha) Shumë po du me t'pa,
nuk e di se sa sa kjo do vazhdojë.
(A-Ha) Shumë po du me t'pa
nuk e di se sa sa...
Duro shpirti im, e ke dashurinë
Gjeje pak besim mbi të gjitha ti.

[2Po2:]
Une e di se pret prej meje me t'kërku falje sot
Problemet e mia n'jetën tonë kanë pru dhimbje e lot
A e din pse e maj kryt nalt
kur e di se ty t'kam krah t'forte
Ti e din ça pres unë prej teje
vazhdo e qëndro e fortë
Cuz' I've been hustlin',
hustlin' mas lekve si i trent
Jam ka du me t'pa,
nuk e di se sa duhet me prit at moment
Po menoj ia vlen me vujt
Po menoj ja vlen me prit
Po menoj që sfidat për me kon
bashkë na t'dy kryhen një ditë

[Elvana:]
Duro shpirti im, e ke dashurinë
Gjeje pak besim mbi të gjitha ti.
Duro shpirti im,
beso nuk kam asnjë tjetër
që e do, që e du më shumë se ty...

Ky tekst u dërgua nga Enxhi T   norasaiti
  • 2017-02-27 19:01:33
    Po menoj ja vlen me vujt, / po menoj ja vlen me prit / Po menoj që sfidat për me kon / bashkë na dy kryhen një ditë...

    Dërgoi: aM!!
    29
    4Kalendari
28/02/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Big Mama
Big Mama
31 vjeç
Morena Dyli
Morena Dyli
27 vjeç
Enver Petrovci
Enver Petrovci
63 vjeç
R.I.P.     Përkujtojmë:
Dr. Flori
Dr. Flori
(1979-2014)
Emmy
Emmy
(1989-2011)

Votimi i Javës
   26 Shkurt - 4 Mars 2017

Cilën Këngëtare Adhuroni?

  Rihanna

  Adele

  Beyonce

  Taylor Swift

  Katy Perry

  Rachel Platten

Voto