Më mbaj mend (për 1 muaj)

AB-MC - Bonu E Fort Moj Nan (Feat. Bujaa & Arifoss)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

BuJaa pjesa I :
U mushen vitet plot muj e eshnat n’dhe t’huj
Kur tfolin qe kom dek nana jem ja bon : ” SHUJ ”
Asni fjal mos ia thuj se edhe shpirtin ja kall
Çdo ditë po i shuhet shpresa qe djalin e ka gjall .

Ndhe t’huj nan m’kan lan s’di qysh ftyra jav ban
Me pas kon n’vend tem une kurr si kisha lan .
Nket dhe t’zi flliqti pa asni lule permi
Si mos me pas vllazni qysh ma shihni Baben se di !?

Tu e perqaf nipin e vet qe i ka mush 11 vjet
thot : ” Kto e du ma s’shumti se i ka gah Babes t’vet ” .
Plisin e bardh n’kry rrethi i syve kallxon zinë
athu tjert e dijn çka ndin kur ma fshin fotografin ?

I ngul syt ni vend s’rre qerpik hup me men
zhytet n’kujtime me pranin tem
buzen ngaz ia prish derisa zilja n’derë i ni
lajmi vjen i zi ” ESHNAT E DJALIT I KI N’SERBI ”

Refreni :
E di moj nanë je merzit lot t’u kan mush sytë
e di qe djalin hala je tuj e prit .
Lotin me ta fshi e n’perqafim me ta ngjit
se kurr nuk tu teren sytë.

Bonu e fort moj nanë kape bone zemren gur
Se djali ka me t’ardh i mbshtjellun n’flamur .
Shpirti i tij vjen nanen gjall me e pa
Sen sje ka lyp veq me e dit vorrin ku e ka .

Blendi pjesa II :

Inati o ka m’vjen kerkush nuk na permen
n’dheun e Kosoves a s’pat edhe per mu ven
se trupi nuk m’flen pa e kry çka e kem nis
nuk luftum me na u tret trupi n’dheun e Serbis.

Luftum per liri e dheun e but permi
hijen e blinit afer e bari i gjelbert tuj bi
kunora permi mu varrin me ma fresku
e jo kshtu nana jem ska as ku me m’vajtu .

Ne çdo cep fol me mu me e shu flaken e mallit
sikur syt e nuses flasin kur lemon flokun e djalit
e Baba ntjetrin qosh dhez duhon njo mas njo
n’mengjes i thot nanes ” As anderr nuk po e shoh ”

Syt ju kan shterr burrnija ju ka vjel
dit per dit vetem kush derën nuk jav qel
mendimet i ka thell veq me e qu nfund kete jet
qat dit qe ka me dek syt qel kan mi met .

Refreni :
E di moj nanë je merzit lot t’u kan mush sytë
e di qe djalin hala je tuj e prit .
Lotin me ta fshi e n’perqafim me ta ngjit
se kurr nuk tu teren sytë.

Bonu e fort moj nanë kape bone zemren gur
Se djali ka me t’ardh i mbshtjellun n’flamur .
Shpirti i tij vjen nanen gjall me e pa
Sen sje ka lyp veq me e dit vorrin ku e ka .

AriFos pjesa III 2x :
As toka as qielli dhimbjen nuk ja mban
a i nin kush lutjet qe i bon ajo nan
krejt m’i lyp rahati nuk gjanë
as lotet qe ju than shpirtin nuk ja lanë .

Refreni :
E di moj nanë je merzit lot t’u kan mush sytë
e di qe djalin hala je tuj e prit .
Lotin me ta fshi e n’perqafim me ta ngjit
se kurr nuk tu teren sytë.

Bonu e fort moj nanë kape bone zemren gur
Se djali ka me t’ardh i mbshtjellun n’flamur .
Shpirti i tij vjen nanen gjall me e pa
Sen sje ka lyp veq me e dit vorrin ku e ka .


Ky tekst u dërgua nga  XonaaAB-MC
Featuring: Bujaa
Renditja: Top 200
Publikimi: 31/03/2011


AB-MC - Bonu E Fort Moj Nan
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bonu E Fort Moj Nan".
3. Video është e këngës "Bonu E Fort Moj Nan", por nuk këndohet nga AB-MC.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga AB-MC:


Komente 0