TEKSTESHQIP

AB-MC
Bonu E Fort Moj Nan
Lyrics
(Feat. Bujaa & Arifoss)

BuJaa pjesa I :
U mushen vitet plot muj e eshnat n’dhe t’huj
Kur tfolin qe kom dek nana jem ja bon : ” SHUJ ”
Asni fjal mos ia thuj se edhe shpirtin ja kall
Çdo ditë po i shuhet shpresa qe djalin e ka gjall .

Ndhe t’huj nan m’kan lan s’di qysh ftyra jav ban
Me pas kon n’vend tem une kurr si kisha lan .
Nket dhe t’zi flliqti pa asni lule permi
Si mos me pas vllazni qysh ma shihni Baben se di !?

Tu e perqaf nipin e vet qe i ka mush 11 vjet
thot : ” Kto e du ma s’shumti se i ka gah Babes t’vet ” .
Plisin e bardh n’kry rrethi i syve kallxon zinë
athu tjert e dijn çka ndin kur ma fshin fotografin ?

I ngul syt ni vend s’rre qerpik hup me men
zhytet n’kujtime me pranin tem
buzen ngaz ia prish derisa zilja n’derë i ni
lajmi vjen i zi ” ESHNAT E DJALIT I KI N’SERBI ”

Refreni :
E di moj nanë je merzit lot t’u kan mush sytë
e di qe djalin hala je tuj e prit .
Lotin me ta fshi e n’perqafim me ta ngjit
se kurr nuk tu teren sytë.

Bonu e fort moj nanë kape bone zemren gur
Se djali ka me t’ardh i mbshtjellun n’flamur .
Shpirti i tij vjen nanen gjall me e pa
Sen sje ka lyp veq me e dit vorrin ku e ka .

Blendi pjesa II :

Inati o ka m’vjen kerkush nuk na permen
n’dheun e Kosoves a s’pat edhe per mu ven
se trupi nuk m’flen pa e kry çka e kem nis
nuk luftum me na u tret trupi n’dheun e Serbis.

Luftum per liri e dheun e but permi
hijen e blinit afer e bari i gjelbert tuj bi
kunora permi mu varrin me ma fresku
e jo kshtu nana jem ska as ku me m’vajtu .

Ne çdo cep fol me mu me e shu flaken e mallit
sikur syt e nuses flasin kur lemon flokun e djalit
e Baba ntjetrin qosh dhez duhon njo mas njo
n’mengjes i thot nanes ” As anderr nuk po e shoh ”

Syt ju kan shterr burrnija ju ka vjel
dit per dit vetem kush derën nuk jav qel
mendimet i ka thell veq me e qu nfund kete jet
qat dit qe ka me dek syt qel kan mi met .

Refreni :
E di moj nanë je merzit lot t’u kan mush sytë
e di qe djalin hala je tuj e prit .
Lotin me ta fshi e n’perqafim me ta ngjit
se kurr nuk tu teren sytë.

Bonu e fort moj nanë kape bone zemren gur
Se djali ka me t’ardh i mbshtjellun n’flamur .
Shpirti i tij vjen nanen gjall me e pa
Sen sje ka lyp veq me e dit vorrin ku e ka .

AriFos pjesa III 2x :
As toka as qielli dhimbjen nuk ja mban
a i nin kush lutjet qe i bon ajo nan
krejt m’i lyp rahati nuk gjanë
as lotet qe ju than shpirtin nuk ja lanë .

Refreni :
E di moj nanë je merzit lot t’u kan mush sytë
e di qe djalin hala je tuj e prit .
Lotin me ta fshi e n’perqafim me ta ngjit
se kurr nuk tu teren sytë.

Bonu e fort moj nanë kape bone zemren gur
Se djali ka me t’ardh i mbshtjellun n’flamur .
Shpirti i tij vjen nanen gjall me e pa
Sen sje ka lyp veq me e dit vorrin ku e ka .

DËRGOI: