Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adelina Ismaili - Me Kosove Luhet Komore (Feat. Tingulli 3nt)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  22

Unë e ti, ato e ata
Jemi flejt a s'dojme me pa
Hajnat paskan vnu kravata
Marrin pare tonta t'thata
E ne ulem kryet si shkerdhata
Politiken magjistrojme
Ne kafiq kur kuvendojme
Shahem rrehem me shok t'vet
Se qashtu është shum ma leht
Bohem qe s'pe dijm çka na ka gjet.

REF:
Na shan gazeta e fiton
As ekrani s'po na don
Ministria na harron
Lum për ne Kosovë!

Unmiku s'din qe ekzistojme
Direktorat na perzojne
E ne vetëm drejt tregojme
Qe me ty Kosovë
Po luhet komore!

(Tingulli3)
Po du me ja nis me repovat veç me ni vi
Masi krejt këtu jena origjinal prishtinali
Vera neve na nxen tu pi raki
Masi nuk drogiratum tripave dicysh duhet me hi
Shoqja jeme është nifar Kaltrina
Qe na percjell çka bojna,çka nxojna e ku rrina
Deti jon edhe ferizaji me ni kallabllak pishina
Aty nuk lahna unë po lahet Adelina.

Diçka duhet me bo se u bo zheg shumë
Prej femnave qe e kanë [përmirësoje fjalorin!] si llokum
Konkurrenca sivjet u nxe as ni sen nuk po bënë bum
Po për ne kjo nuk vlen na jena larg shumë
Krejt e dinë qa po dojna me ju thon
Se te fort jena dhe githe kena me kon
Kto jon sene te pa njohura për komunistat tonë
Hajt se kanë kohe i marrin vesh ma vonë.

(Adelina)
Lyhemi e nxerrim kajde
neser lypim borgj me fajde
Sot për nesër na jetojme
Tjeret s'na interesojne
Paj tybe as me punu s'po na lojne
Diçka morri na ka cof
Spo guxojna as me lof
Ata s'kan ngjyrë, kan stalin bojen
"Demokraci" e lajne gojen
Neve bacit na lujn lojen.

(Tingulli3)
Tash po nihem shumë mirë qe jom muzicient
Se me kone producent qe e mashtron me "Fifty cent"
Hala mir enuk dihet kush e ka kone dirigjent
Shesin fore palidhje qe ment prej kreje ti qet
Patem spatem pune lujm edhe komore
Se këto sene moti I sillim nëpër dorë
Për qata kena shumë biznismena
Qe mirren me te bardhe e qe kalojne me Jelena.

Po këta qashtu e kanë se nuk jonë bijt e Rifatit
Nuk dinë çka u mu lodh e me i grah shatit
Të lumt këta se hiç nuk ishin duduka
Zotri ali baba me 40 hajduka
Ali Shtajneri na ka shku te shpija
Ani se e ka grun shqiptare e i maron flija
Hiç nuk ka harru me i lon kopilat e vet
Me ardh n'shpi teme, o bo hyqymet

Ky tekst u dërgua nga Dona   EliosshuliFeaturing: Tingulli 3nt
Publikimi: 24/12/2003
Orkestrimi: Enis Presheva


Më Shumë Këngë Nga Adelina Ismaili:


Komente 0


Adelina Ismaili - Me Kosove Luhet Komore
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Kosove Luhet Komore".
3. Video është e këngës "Me Kosove Luhet Komore", por nuk këndohet nga Adelina Ismaili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.