Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adnan Kamberi & Agim Band - Keng Gurbeti  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

26/11/2016

2016-11-26T06:56:43+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Keng Gurbeti" kënduar nga Adnan Kamberi & Agim Band.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Adnan Kamberi & Agim Band i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Naser Beqiri & Labinot Beqiri - Keng Gurbeti

Sa herë kam nje fjal e naj muhabet
thojshin guri i rand peshon ne vend t vet
Thojsha lumi ai qe eshte ne mergim
Kurr sum ka shku mendja se jam kan gabim

Kush eshte ne gurbet ate uje kush e pine
kishe te boj pak pare e me u kthy ne shpi
mundin e takatin i kam lan ne vend t huj
tash jam kthy te shpia po spi vyj kerkuj

Nje muj ne vendlindje veq sa ni sahat
Koka shkru mu knaq mos me u bo rahat
Gurbet ish kon veq met boen seri
Me ti prishun nervat e met lan gjys njeri

2x.Kush eshte ne gurbet ate uje kush e pine
kishe te boj pak pare e me u kthy ne shpi
mundin e takatin i kam lan ne vend t huj
tash jam kthy te shpia po spi vyj kerkuj

Beqir Telaku - Keng Gurbeti

O gurbet, gurbet o i shkret
larg na humbe prej atdhe
kur mendoj vendlindjen time
ku jam rrit kosoven trime
kur mendoj vendlindjen time
ku jam rrit kosoven trime

Kur mendoj per nanen time
esht larg meje ne vajtime
kur mendoj per djalin time
esht i vogel dhe jetime
kur mendoj per djalin time
esht i vogel dhe jetime

kur mendoj per motren shkret
ah kjo zemer seq me djeg
tkisha krah me fluturue
me te gjith me u perqafue
tkisha krah me fluturue
me te gjith me u perqafue

kur mendoj per nusen time
esht e plakur me lot time
kur mendoj per timen bijen
thot bab ktheu ne shpije
kur mendoj per timen bijen
thot bab ktheu ne shpije

o gurbet, gurbet o i zi
m'kaloj jeta ne vetmi
sot po gjindem ne gurbete
ne kosov dot kthehem shpejte
sot po gjindem ne gurbete
ne kosov dot kthehem shpejte
ne kosov dot kthehem shpejte
ne kosov dot kthehem shpejte

Vellezerit Gashi - Keng Gurbeti

ni muj ne kosov veq sa ni sahat
koka shkru mu knaq mu knaq muos mu ban rahat gurbeti ish kan veq me ban seri me te ti prish nervat me te ban gjys njer kush esht bne gurbet at uj kush e pin
kesh me i ban pak pare zor me u kthy ne shpi munin dhe takatin o i kam lan ne vend te huj tashjam kthy te shpia e spe vyj kerkujt munin dhe takatin o i kam lan ne vend te huj tash jam kthy te shpija po spi vyj kerkujt jam kthy te shpija po spi vyj kerkujt

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Adnan Kamberi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet