Më mbaj mend (për 1 muaj)


Adriana Ceka

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  54
BIOGRAFIA: Adriana Ceka është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Dikur motivet lirike të këngëve të saj ishin edhe ritmet tona rinore, niste një stinë e bukur, një festë, një dashuri me vargjet e këngëve të saj. Është fillim shkurti, ndërsa mimozat kanë çelur... Ritmi i një kënge të largët e të harruar të vjen në mendje krejt befasisht: "Ku ta gjej mimozën vallë ku ta gjej/ Ajo çel veçse njëherë/ Në blerim të saj u njohëm ne/ Unë një fjalë dhe ti në sy më pe/. Folëm ne dhe zogjtë këngën e lanë/ Zemra zemrën nd...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Denada Bare

Irma Gurakuqi

Naxhije Berisha

Florinda Gjergji

Redina Tili

Tatjana Isaj

Arta Babaramo

Ludmilla Baballeku

Rakipe Karaj

Vjosana Sina

Tags: Adriana Ceka, Adriana Ceko


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet