TEKSTESHQIP

Adriana Ceka
Ju Pres
Lyrics

E prita,sa shume une e prita
Te celej kjo rruge,ky stacion
Sidiellin e pret sa cel dita
Dhe une pres te me vini ju sot

Refreni

Mallin nuk e mban dot moj zemer
Kur nene e babe prane meje do vijne
Por une e di mbi floke ju rri
Nga malli per mua nje thinje
Jeten une e nisa mes malesh
Ku rrjedh nje lume e ku fushe duket pak
Por per kaq vjet si bijen e saj
Kjo bjeshke dhe mua me ka

Ne letra perhere mallin derdha
Sa here merak u bete ju
Tek ju ne vendlindje kur erdha
Ju thirra te vini ketu

Refreni

Mallin nuk e mban dot moj zemer
Kur nene e babe prane meje do vijne
Por une e di mbi floke ju rri
Nga malli per mua nje thinje
Jeten une e nisa mes malesh
Ku rrjedh nje lume e ku fushe duket pak
Por per kaq vjet si bijen e saj
Kjo bjeshke dhe mua me ka

DËRGOI: