Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  4
(1947-2004)  
  • Vendlindja:
  • Vlorë 
BIOGRAFIA: Kujtim Laro është një autor këngësh shumë i njohur. Kujtim Laro u lind në maj të vitit 1947 në qytetin e Vlorës. Studimet e larta i përfundoi në vitin 1970 në Institutin e Lartë të Arteve, më vonë shërbeu si pedagog për shumë vjet në Akademinë e Arteve. Ka punuar edhe si drejtor artistik pranë Ansamblit të Ushtrisë. Laro mbante titujt “Artist i Merituar” dhe “Naim Frashëri” i klasit të parë. Kompozitori Kujtim Laro ka lënë pas rreth 35 kolona zanore filmash shqiptarë, dhjetëra këngë festivalesh, e...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareAutor i këngëve:

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më ShumëArtistë Të Ngjashëm:

Prenk Jakova

Enis Mullaj

Aleksandër Lalo

Jorgo Papingji

Gent Myftaraj

Pjetër Gaci

Aldo Shllaku

Hajg Zaharjan

Nikolla Zoraqi

Palokë Kurti


Tags: Kujtim Laro

Krijo Një Kartolinë