Më mbaj mend (për 1 muaj)

Afrim Muciqi - Ne Po Ndahemi  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  24

Këngë e albumit:

"Maturantet"

Këngë e albumit:

"Ne Po Ndahemi"

Pjesëmarrëse në

Zhurma Show 2009

Komente

Asnjë Koment

01/12/2009

2009-11-30T23:00:00+00:00

Sonte na erdhi fundi
e me zemer ne po qajm
tjeret mendojn se jemi t`lumtur
Po Jeta na ka nda

jemi lind per njeri tjetrin
ndarjen se kemi prit
edhe pse ne do të vuajm
prap do jemi nje

REF:
Ne po ndahemi ne po ndahemi
njeri tjetrit po i urojm fat
edi mir t`lumtur më sdo tjemi
se një shpirt ne dysh po e ndajm

ne po ndahemi ne po ndahemi
pa deshiren tonë po per njerzë
do t`më merr malli ditë e natë
po më kurr kurr sdo t`jemi bashkë

Jeta ësht e vështir ne ket duhet ta pranojm
pse o ZOT t'jetoj me tjetren e mos t'jetoj me ty
ska rensi qfar thon te tjeret
Tverteten e din Zoti un dhe ti
gjith ato vite na mbajti bashk e jona dashuri

REF:
Ne po ndahemi ne po ndahemi
njeri tjetrit po i urojm fat
edi mir t`lumtur më sdo tjemi
se një shpirt ne dysh po e ndajm

ne po ndahemi ne po ndahemi
pa deshiren tonë po per njerzë
do t`më merr malli ditë e natë
Se më kurr kurr sdo t`jemi bashkë
(X2)


Ky tekst u dërgua nga Almuushee0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Afrim Muçiqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet