TEKSTESHQIP
Zhurma Show 2009
Tre Cmimet E Para:

Best Video: Adelina Ismaili "Tribalb"
Best Album: Etno Engjujt "Etnomenon"
Best Song: Shkurte Fejza & Gressa Behluli "Nëna Dhe Bija"

Cmimet E Tjera:

Albumi Historik: Nexhmije Pagarusha
Debutant Kënga: Albatrit Muçiqi "Boll"
Debutant Albumi: Korab Shaqiri "Të Kam Gjetur"
Debutant Videoklipi - F: Albana Azizi (Thaila) "Bay Baby Bay"
Debutant Videoklipi - M: Egzon Krasniqi "Ti S'po Vjen"
Debutant Videoklipi Duet: Ok.Fir'e - Feat. Monika Salihu "Hip Hop Megahit"
Best Rock Kënga: Troja "Amaneti I "Clownit"-It"
Best Rock Albumi: Troja "Amaneti I "Clownit"-It"
Best Rock Videoklipi: Troja "Amaneti I "Clownit"-It"
Best Rock Videoklipi Duet: Andos Feat. Xuxi "Free Spirit"
Best Pop Kënga: Gili & Enis Potoku "Kur U Ndamë"
Best Pop Albumi: Nrg Band "Nina"
Best Pop Videoklipi - F: Genta Ismajli "Si Panter I Zi"
Best Pop Videoklipi- M: Ermali "Sa Net Pa Gjumë"
Best Pop Videoklipi Duet: Armend Shabani & Mirsa "I, E Dashuruar"
Best Dance Kënga: Kaltrina Selimi "Hajt"
Best Dance Videoklipi: Adelina Ismaili "Tribalb"
Best Rnb Kënga: Njomza Kallaba "Semafori"
Best Rnb Videoklipi - F: Bubulina Krasniqi "Elementi I 5-Të"
Best Rnb Videoklipi - M: Lil Samee "Dua T'harroj"
Best Rnb Videoklipi Duet: Vesa Luma Ft. Dj Blunt & Real 1 "Aj Aj (Remix)"
Best Hip Hop Kënga: Gold Ag "Amaneti"
Best Hip Hop Albumi: Etno Engjujt "Etnomenon"
Best Hip Hop Videoklipi: Da-Ligs Feat. Don Arbas "Çoj Nalt"
Best Hip Hop Videoklipi Duet: Blero Feat. Skillz, Kaos, Mc Kresha, Lyrical Son, F-Kay "Remix Me Dosta"
Besat Pop-Folk Kënga: Alban Mehmeti "1 2 3 Minuta"
Best Pop-Folk Albumi: Fadil Riza "Krejt I Kam Rahat Sjam"
Best Pop-Folk Videoklipi - F: Leonora Jakupi "Ky Është Fundi"
Best Pop-Folk Videoklipi - M: Leo "T'zezat E Tua"
Best Pop-Folk Videoklipi Dueti: Adrian Gaxha & Dani "Si Kjo Raki"
Popullore Kënga: Enkelejda Dhe Alushi "Lule Maji"
Popullore Albumi: Xeni & Korabi "Si Babë E Birë"
Best Popullore Videoklipi – F: Motrat Mustafa "Më Fal Bija Ime"
Best Popullore Videoklipi - M: Malësori "Mërgimtari"
Popullore Videoklipi Duet: Shkurte Fejza & Gressa Behluli "Nëna Dhe Bija"
Best Kamerë: Capital T Ft. 2po2 & Duffi'e "Shum Nalt':
Best Regji: Jeta Faqolli "Shko':
Best Styling: Gressa Behluli - Uji Mineral
Cmimi I Internetit - F: Emmy "Let It Play':
Cmimi I Internetit – M: Berkan "Një Kujtim':
Kënga-Videoklipi Me Motive Nga Filmat: Legenda Feat. D.J. Cimi "Nëntoka':
Sms Publikut - F: Kosovare Hasi "Zjarr N'mes Nesh':
Sms Publikut - M: Pro Band "Oj Kosovë Vllavi Jem"
Best Producenti: Hekuran Krasniqi
Speciale: Zanfina "Le Të Vdes Në Buzët E Tua"
Zico Tv: Adelina Berisha Feat Stine "Dashuria Fillon"
Top 20 Zico Tv: Adelina Ismaili "Tribalb"
Top 10 Vip: Etno Engjujt "Shqiptarët E Bojn Mas Miri"SPEKTAKLI TRADICIONAL

“ZHURMA SHOW AWARDS 2009”

EDICIONI I PESTË


Gala Mbrëmja e Spektaklit ‘ZHURMA SHOW AWARDS 2009’ mbahet në Teatrin e Qytetit në Gjilan me datën 14.12.2009 në transmetim të drejtpërdrejt nga ora 20:00.


NOMINIMET:
DEBUTANT KËNGA

1.Albatrit Muçiqi ‘boll’
2.Shota 'e zonja'
3.Besart Halimi 'ëndrrat'


DEBUTANT ALBUMI

1.Korab Shaqiri ‘të kam gjetur’
2.Viki ‘dilema’
3.Albatrit Muçiqi ‘boll’


DEBUTANT VIDEOKLIPI - F

1.Kosovare Hasi 'zjarr n'mes nesh'
2.Albana Azizi - Thaila 'bay baby bay'
3.Genta Krasniqi ‘deri në mëngjez’


DEBUTANT VIDEOKLIPI - M

1.The Cannibalz ‘bone si na’
2.Egzon Krasniqi ‘ti s’po vjen’
3.Granit Ahmeti 'tjetër kush'


DEBUTANT VIDEOKLIPI DUET

1.Pizha ft. Don Mimo 'më falni'
2.Kontrast ft. Besart Halimi 'emrin'
3.Ok.Fir'E - feat. Monika Salihu 'hip hop megahit'


ROCK KËNGA

1.Troja 'amaneti i ''clownit'' -it'
2.Hana Cakuli 'simbol'
3.Naser Berisha 'kur mbetesh vet'


ROCK ALBUMI

1.Alban Skenderaj ‘mesnate’
2.Troja 'amaneti i ''clownit'' -it'
3.Magjistaret ‘nuse për nënën’


ROCK VIDEOKLIPI

1.Troja 'amaneti i ''clownit'' -it'
2.Anjeza Shahini 'erdhi momenti'
3.Redon Makashi 'përse më bëre të të urrej?!'


ROCK VIDEOKLIPI DUET

1.Andos feat. Xuxi 'free spirit'
2.Alban Skenderaj feat. Miriam Cani 'let me die with you'


POP KËNGA

1.Eliza 'dëshpërimi'
2.Gili & Enis Potoku 'kur u ndamë'
3.Mimoza Mustafa 'ulu në vendin tim'


POP ALBUMI

1.NRG band ‘nina’
2.Greta Koçi ‘do t’më shaj nëna’
3.Ermali ‘krejt po sillet’


POP VIDEOKLIPI - F

1.Soni Malaj 'shpirti im binjak'
2.Edita Sopjani 'tjetër kush'
3.Zanfina 'le të vdes në buzët e tua'
4.Genta Ismajli ‘si panter i zi’
5.Adelina Berisha 'merre këtë shpirt'


POP VIDEOKLIPI- M

1.Bertan Asllani 'nuk vjen parasysh'
2.Ermali 'sa net pa gjumë'
3.Korab Jetishi 'me ty'
4.Grupi TNT 'ja fala zemrën'
5.Korab Shaqiri 'flet ky qytet'


POP VIDEOKLIPI DUET

1.Albina Demaku feat Hekuran Krasniqi 'ndarje pa kuptim'
2.Shpat Kasapi feat. V-ton 'ti je ajo'
3.Armend Shabani & Mirsa 'i, e dashuruar'


DANCE KËNGA

1.Emmy 'let it play'
2.Kaltrina Selimi 'hajt'
3.Elvana Gjata 'turn u on'


DANCE VIDEOKLIPI

1.Dj Dalool & Rinora4 'thërret'
2.Adelina Ismaili 'tribalb'
3.Kaltrina Selimi 'hajt'
4.Future steps 'dance beat'
5.Elvana Gjata 'turn u on'


RnB KËNGA

1.Nora Istrefi 'vetëm mua'
2.Dafina Zeqiri 'amazing girl'
3.Njomza Kallaba ‘semafori’


RnB VIDEOKLIPI - F

1.Nora Istrefi 'vetëm mua'
2.Emine Toska 'të gjith djemt janë njësoj'
3.Bubulina Krasniqi 'elementi i 5-të'
4.Gressa ‘uji mineral’
5.Njomza Kallaba ‘semafori’


RnB VIDEOKLIPI - M

1.Dritton 'të kërkoj'
2.Lil Samee 'dua t'harroj'
3.Aurora 'aurora boom I I'


RnB VIDEOKLIPI DUET

1.Adrian Gaxha feat. Snow Black 'ti tani'
2.Vesa Luma ft. Dj Blunt & Real 1 'aj aj (remix)'
3.Rozana Radi & Noizy 'fly'


HIP HOP KËNGA

1.DaGhost 'kceni kr8'
2.Skillz ‘vip’
3.Gold AG 'amaneti'


HIP HOP ALBUMI

1.Etno Engjujt ‘etnomenon’
2.Skillz ‘sex, rap & money’
3.Noizy ‘pak më ndryshe’


HIP HOP VIDEOKLIPI

1.Capital T 'supersweet'
2.Kaos 'spo dihet ç'ka u bo'
3.Da-Ligs feat. Don Arbas 'çoj nalt'


HIP HOP VIDEOKLIPI DUET

1.2PO2 feat. Flori 'crazy girl'
2.Blero feat. Skillz, Kaos, MC Kresha, Lyrical Son, F-Kay ‘remix me dosta’
3.Don Pizhi & Dritton 'n'hotel temin'


POP-FOLK KËNGA

1.Pro Band 'oj Kosovë vllavi jem'
2.Labi 'takim si në ëndërr'
3.Alban Mehmeti '1 2 3 minuta'


POP-FOLK ALBUMI

1.Leo 't'zezat e tua'
2.Shkurte Gashi ‘vet un jam dukat’
3.Fadil Riza ‘krejt i kam rahat sjam’


POP-FOLK VIDEOKLIPI - F

1.Mimoza Shkodra 'e ke një vend'
2.Leonora Jakupi ‘ky është fundi’
3.Liria 'm'ka dhan baci dymdhet vjeçe'


POP-FOLK VIDEOKLIPI - M

1.Xhela 'nuk kam fat'
2.Leo 't'zezat e tua'
3.Esad Ademi 's'do ti puth më kurrë'


POP-FOLK VIDEOKLIPI DUETI

1.Lori & Shpresim Zylbehari 'malli po më vret'
2.Adrian Gaxha & DANI 'si kjo raki'
3.Adnan Daci & Pandora 'lindëm nënë edhe njëherë'


POPULLORE KËNGA

1.Malësori 'hasmëri e fundit'
2.Enkelejda dhe Alushi ‘lule maji’
3.Bitonia ‘besën po t’a jap’


POPULLORE ALBUMI

1.Xeni & Korabi ‘si babë e birë’
2.Shyhrete Behluli ‘evladi’
3.Afrim Muçiqi 'ne po ndahemi'


POPULLORE VIDEOKLIPI – F

1.Motrat Mustafa 'më fal bija ime'
2.Shyhrete Behluli ‘evladi’
3.Violetë Kukaj - Retkoceri 'nuse në katun'


POPULLORE VIDEOKLIPI - M

1.Malësori 'mërgimtari'
2.Afrim Muçiqi 'ne po ndahemi'
3.Nikoll Nikprelaj ‘bjeri çiftelisë’


POPULLORE VIDEOKLIPI DUET

1.Shkurte Fejza & Gressa Behluli 'nëna dhe bija'
2.Pro Band 'dikush ka e dikush s'ka'
3.Bukurie Morina & Merita Veselaj 'do të kthehem'
Zhurma Show 2009 (Tekste & Video)
Image 115475
Image 115645
  • Zhurma Show 2009
  • Viti: 2009
  • 14/12/2009 - 14/12/2009
  • Teatri I Qytetit, GJILAN
  • Prezantuesit: Driton Siqeca & Shkenda Dubova
  • TV: Ziko TV
  • Radio: Radio 21