Audio

Afrim Muciqi & Fidaim Aliu - Kosove E Shqiperi  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

25/05/2012

2012-05-25T12:43:42

Më Shumë Nga

Fidaim Aliu
gjithe prishtina ja din renin me vallze sy me sy,
lun gjilnai edhe peja,na shkoi nata pa merzi
ferizai kurre nuk lodhet perreth cikat jan tui lu
lun gakova e decani,po lun llapi pa pushu.

kosov dhe shqiperi histori e pare,sa me behet qefi qe thirrem shqiptar
shkon vallja e pare,shkon vallja e dyte
po lun diaspora,nata behet dite.

feston shkodra e shqiperise,te gjiteh ne valle jane rreshtu,lun saranda me shume naze,po lun vlora pa pritu
atmosfera ma e madhe po lun durrsi me tiron ambienti vec po kallet,i dul flaka ne te tona anet

kosov dhe shqiperi histori e pare,sa me behet qefi qe thirrem shqiptar
shkon vallja e pare,shkon vallja e dyte
po lun diaspora,nata behet dite.

kumanova ja ka anen me flamur ne valle ka hy
lum presheva,bujanoci po lun shkupi me rini
ka ardh struga edhe ohri,ka mbrri dibra me kercove
ku po nihen kta tupana ne gostivar edhe tetov

2x
kosov dhe shqiperi histori e pare,sa me behet qefi qe thirrem shqiptar
shkon vallja e pare,shkon vallja e dyte
po lun diaspora,nata behet dite.


Më Shumë Këngë Nga Afrim Muçiqi:

Më Shumë...