Më mbaj mend (për 1 muaj)


Afrim Muçiqi & Gold AG - Destan Begu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Destan Begu".
3. Video është e këngës "Destan Begu", por nuk këndohet nga Afrim Muçiqi & Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Afrim Muçiqi & Gold AG - Destan Begu  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Këngë e albumit:

"N'dardani Bjen Ni Tupan"

Komente

Asnjë Koment

03/12/2017

2017-12-03T15:01:41+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Destan Begu" kënduar nga Afrim Muçiqi & Gold AG.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Afrim Muçiqi & Gold AG i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ismet Peja - Destan Begu

Destan Begu bre kqyre sahatin
Çou bre dil o shaloma atin
Çou mor dil, e shaloma atin
N'Rahovec o e kem konakun.

N'Rahovec more kem o konakun
Me pajtu' o me sallangjakun
Sallangjaku në divanhone
Aiiii aman Beg, o pash jetën tone.

Aman Beg mor pash jetën tone
Mos em shti o sonte n'hapsone
Mos em shti me flejt' me kali
Ta dhash besën o bre s'un ta fali.

Sun' ta fali për i parë pishtole
Piqem Zot o n'hasmin o për dore
Piqem Zot n'Avdullah Agën
Aiiii që ja u matke o burrave shtagën.

Me ma matë s'duroj as babën
Jo s'duroj o Avdullah Agën
Jo s'duroj mor Avdullah Agën
Për pesë pllomë o ja djeg dallamën.

Pesë parë pllomë o ja djegi krejt'e
Oh, me u rreh burri ooo, more osht gazep o hej.

Vida Kunora - Destan Begu

Destan begu o pe kqyro o sahatin
Qou bre bir o shaloma atin
Qou bre bir o shaloma atin
O n’Rahovec o e kemo konakun
O n’Rahovec o e kemo konakun
Meu pajtu o me Sallangjakun
Sallangjija ne divanhane
Aman beg o pash jeten tane
Aman beg o pash jeten tane
Mos em shti o sonte n’hapsane
o Mos em shti o me fjeto me kali
Ta dhashe besen o sun ta fali
Sun o ta fali o pa i ra o pishtole
Piqem zot n’hasmin o per dore
Piqem zot o n’Avdullah Agen
Qe jau matke o burrave shtagen
Se mem ra se duroj o as baben
O pe duroj o Avdulla agen
Pe duroj o Avdulla agen
Me i fishek o ia djegi dollamen
Me dollam o bre hajde me krejte oho me u rreh burri bre o koka shumë o kjamet
o medet

Fatmir Bajra - Destan Begu

Destan Begu ma kqyr o sahatin
O qou mor bir o shaloma atin

Qou mor bir mor shaloma atin
O n'Rahovec o e kem'o konakun

N'Rahovec mor e kem'o konakun
O meu pajtue o me Sallangjakun

Sallangjakun ne divanhane
Aiii aman Beg o pash jeten tane

Aman Beg more pash jeten tane
O mos em shtin sante o n'hapsane

Mos em shtin mor me fjet o ne kali
Aiii ta dhash besen jo sun o ta fali

Sun o ta fali bej pa ra pishtole
O piqem Zot o n'hasmin o banore

Piqem Zot more n'Abdullah Agen
O qe jau matke burrave shtagen

Qe jau matke burrave shtagen
Aii se mem ra se duroj as baben

Se mem ra se duroj as baben
O pe duroj o Abdullah Agen

Pe duroj more Abdullah Agen
O n'kater ant o ja djegu dollamen

N'kater ant more ja djegu krejt e
Meu rre burri o ish'o gazep ee.

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Afrim Muçiqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë